Ta strona wymaga JavaScript do poprawnego działaniaOgłoszenia
Miasto Józefów - w Kontakcie JST

Ogłoszenia

Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu

Zapraszamy do MOK-u: 17-19 października

6 dni temu4 dni temu

17 PAŹDZIERNIKA (CZWARTEK)

GODZ. 17:30-19.30 LOKALNE HISTORIE

Cykliczne spotkania, podczas których rozmawiamy o Józefowie, jego historii, dawnych mieszkańcach. Kluczem do poznania miasta stają się opowieści o ludziach i miejscach związanych z naszymi okolicami. W swobodnej atmosferze wymieniamy się wiedzą oraz spostrzeżeniami na temat lokalnych spraw z przeszłości oraz tego, jaki mają wpływ na teraźniejszość. Współpracujemy z Miejską Biblioteką Publiczną w Józefowie. Razem tworzymy Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej. Prowadzenie: Lidia Głażewska-Dańko.

Wstęp wolny

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.


17 PAŹDZIERNIKA (CZWARTEK)

GODZ. 19:00 ROZGRYWKA W HYDROFORNI NR 3 - gramy w planszówki i RPG

Ekipa Rozgrywkowy Świder zaprasza na kolejne cykliczne spotkanie dla wielbicieli gier fabularnych RPG i planszówek. Można spotkać podobnych sobie pasjonatów i spędzić ciekawie czas. Tak jak ostatnio, organizatorzy zachęcają do zgłaszania tytułów gier planszowych na czwartkową rozgrywkę. Można mieć więc swój udział w tworzeniu programu wydarzenia.

Wstęp wolny.

Miejsce: Klub Hydrofornia.


19 PAŹDZIERNIKA (SOBOTA)

GODZ. 17:00 „PIOSENKI Z MAZOWSZA"/KONCERT Z OKAZJI DNIA SENIORA

W programie znajdą się polskie piosenki rozrywkowe, znane i lubiane oraz autorskie. Usłyszymy utwory twórców z Mazowsza, m.in.: Seweryna Krajewskiego, Agnieszki Osieckiej, Ryszarda Rynkowskiego, Jacka Cygana, Włodzimierza Korcza. Prowadzący przybliży publiczności sylwetki tych twórców. Projekt przygotowany przez Fundację „Dla Ciebie”. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Bezpłatne wejściówki: dostępne od 7 października w biurze józefowskiego oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, w Domu Nauki i Sztuki/Willi Frankówka, w poniedziałki i czwartki, w godz. 10:00–13:00.

Miejsce: sala widowiskowa MOK


Zachęcamy też do zapoznania się z naszym programem listopadowym. Będzie się wiele działo! Afisz znajdą Państwo w załączniku.

11.png

Zapraszamy do MOK-u: 11-17 października

13 dni temu10 dni temu

11 PAŹDZIERNIKA (PIĄTEK)

GODZ. 18:00 „ŚLADAMI MISTRZÓW” - spotkanie autorskie z Mirosławem Baką

Polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. W filmie zadebiutował jeszcze podczas studiów w 1985 roku w filmie „Daleki dystans” w reż. Mirosława Borka. Spektakularnym sukcesem okazał się „Krótki film o zabijaniu” Krzysztofa Kieślowskiego, z 1988 roku, w którym Mirosław Baka zagrał rolę Jacka Łazara – młodego mordercy taksówkarza. Wśród wielu innych nagród film zdobył, przyznaną wówczas po raz pierwszy, Europejską Nagrodę Filmową „Felix”. Aktor ma na koncie kilkadziesiąt ról filmowych, pracował m.in. z Kieślowskim, Wajdą, Pasikowskim, Barańskim, Lankoszem. Podczas spotkania, które poprowadzi Andrzej Kurdziel, nie zabraknie tematów związanych z ostatnimi produkcji takich jak „Chłopi” i „Sami swoi. Początek”. Aktor opowie również o najbliższych planach zawodowych.

Bezpłatne wejściówki już się skończyły, ale chętnych i tak zapraszamy. Z pewnością znajdą się jeszcze wolne miejsca!

Miejsce: sala widowiskowa MOK.

 

 

12 PAŹDZIERNIKA (SOBOTA)

GODZ.11:00 WARSZTATY INDYJSKIE DLA RODZIN

Prezentacja strojów indyjskich i metody printingu, czyli stemplowania tkanin. Opowieść o ubiorze w Indiach, nauka wiązania sari, możliwość przymierzenia sari i innych strojów indyjskich, okazja do zrobienia sobie rodzinnego zdjęcia w strojach i indyjskiej stylizacji (fotobudka). Podczas warsztatów zespoły rodzinne będą ozdabiać poduszki i workoplecaki metodą indyjskich stempli. Prowadzenie: Aleksandra Murawska.

Udział bezpłatny. Zapisy do 10 października: [email protected]

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.


 

GODZ. 18:00 KONCERT PLATEAU GRA „PROJEKT GRECHUTA" - gościnnie wystąpi Sonia Bohosiewicz - BRAK MIEJSC!!!



17 PAŹDZIERNIKA (CZWARTEK)

GODZ. 17:30-19.30 LOKALNE HISTORIE

Cykliczne spotkania, podczas których rozmawiamy o Józefowie, jego historii, dawnych mieszkańcach. Kluczem do poznania miasta stają się opowieści o ludziach i miejscach związanych z naszymi okolicami. W swobodnej atmosferze wymieniamy się wiedzą oraz spostrzeżeniami na temat lokalnych spraw z przeszłości oraz tego, jaki mają wpływ na teraźniejszość. Współpracujemy z Miejską Biblioteką Publiczną w Józefowie. Razem tworzymy Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej. Prowadzenie: Lidia Głażewska-Dańko.

Wstęp wolny

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.


17 PAŹDZIERNIKA (CZWARTEK)

GODZ. 19.00 ROZGRYWKA W HYDROFORNI 3 - gry planszowe i RPG

Ekipa Rozgrywkowy Świder zaprasza na kolejne cykliczne spotkanie dla wielbicieli gier fabularnych RPG i planszówek. Można spotkać podobnych sobie pasjonatów i spędzić ciekawie czas.

Tak jak ostatnio, organizatorzy zachęcają do zgłaszania tytułów gier planszowych na czwartkową rozgrywkę. Można mieć więc swój udział w tworzeniu programu wydarzenia.

Wstęp wolny.

Miejsce: Klub Hydrofornia.

9.png

Wodociąg w ul. Rakietowej

15 dni temu

9 października rozpoczynają się roboty związane z budową sieci wodociągowej w ul. Rakietowej. Burmistrz przeprasza za utrudnienia.


Wykonawcą jest firma HYDROBUD z siedzibą w Otwocku.


(Miasto Józefów)

rury kanalizacyjne.jpg

Ćwiczenia obronne w Powiecie Otwockim

20 dni temu18 dni temu

W piątek 4 października w godzinach 8:00-15:00, na terenie naszego powiatu przeprowadzone zostaną powiatowe ćwiczenie obronne. Wiąże się to z utrudnieniami na ul. Narutowicza w Otwocku.

 

 

Jako cele szkoleniowe przyjmuje się doskonalenie umiejętności kompleksowej oceny złożonych problemów z dziedziny bezpieczeństwa, identyfikowania zagrożeń, a także poszukiwania rozwiązań tych problemów oraz utrwalenie i pogłębienie indywidualnej wiedzy i umiejętności oraz nawyków działania zespołowego w realizacji zadań obronnych. W ćwiczeniach udział wezmą służby, inspekcje, straż oraz jednostki samorządu terytorialnego. Ćwiczenia odbywają się pod kryptonimem „PREPARAT-24” na temat: „Realizacja zadań obronnych w sytuacji podnoszenia gotowości obronnej państwa”.


Przewidywana ilość uczestników i obserwatorów ok. 150 - 200 osób.


Ćwiczenia zostaną podzielone na dwa etapy: praktyczny i aplikacyjny. W związku z tym prosimy mieszkańców o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do komunikatów. Prosimy również przygotować się na nieznaczne utrudnienia w Mieście Otwock - na czas ćwiczeń zostanie zamknięta dla ruchu ul. Gabriela Narutowicza na odcinku od ul. Andriollego do ul. 3 Maja.



 

(Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego)

mapka2.jpg

Zapraszamy do MOK-u: 4-7 października

20 dni temu

4 PAŹDZIERNIKA (PIĄTEK)

GODZ. 18:00 „REALNE/NIEREALNE 2.0”/WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA JULII KUBICY

„Interesują mnie zwykłe sytuacje, miejsca i bohaterowie, bo gdy przyjrzeć im się z bliska, można odkryć nowe światy, formy i znaczenia. A realne staje się nierealnym” – opowiada Julia Kubica. Artystka zaczęła malować prawie dekadę temu mieszkając w Bieszczadach. Jest absolwentką Studiów Podyplomowych ASP im. W. Strzemińskiego w Łodzi (2023). Pracuje w technikach: akryl, olej, pastel, techniki mieszane, kolaż. Od ośmiu lat jest mieszkanką Józefowa. Pracuje w MOK Józefów zajmując się graficzną stroną promocji ośrodka.

Wstęp wolny. Wystawa potrwa do 29 listopada.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka

 

5 PAŹDZIERNIKA (SOBOTA)

GODZ. 10:00 MIEJSCA HISTORYCZNE, MIEJSCA CIEKAWE/„SZLAKIEM HISTORII BUNKRÓW WIĄZOWNA”/WYCIECZKA ROWEROWA

Trasa wycieczki to ok. 15 km, czas: 4 godz. Wycieczka historyczno-rekreacyjna. Prosimy o zabranie kamizelek rowerowych. Dzieci obowiązkowo zakładają kaski rowerowe. Prowadzenie: Janusz Prządka.

Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy do 3 października: [email protected]

Wyjazd: Spod Domu Nauki i Sztuki/Willi Frankówki, ul. Kard. Wyszyńskiego 2.


GODZ. 11:00 „DOOKOŁA”/KONCERT DLA DZIECI ŚWIĘTOŃ/WIŚNIEWSKI/OSICKI

„Muzyka, która traktuje dzieci poważnie. Nasz koncert to zaproszenie dzieci do wspólnego muzykowania i niepoważnych rozmów na poważne tematy” – opowiadają muzycy. Trio tworzą: Agata Świętoń – autorka muzyki i tekstów, wokalistka; Paweł Osicki PUSZ – perkusista, wokalista, inżynier dźwięku i producent oraz Ignacy Jan Wiśniewski – gra na instrumentach klawiszowych i śpiew.

Bilety: 20 zł normalny/15 zł ulgowy.

Miejsce: sala widowiskowa MOK

 

GODZ. 18:00 „MOJE CIAŁO JEST MOJE OD WCZORAJ”/MONODRAM

Spektakl daje otuchę, nadzieję i odwagę do podążania za głosem serca. Jest to wzruszająca, pełna zwrotów akcji i niepozbawiona humoru opowieść o odwadze, marzeniach i miłości (także tej do siebie). Historia kobiety, która pewnego dnia budzi się obok obcego mężczyzny, w obcym domu, zupełnie nie pamiętając kim jest. Krysia po latach błądzenia po obcych lądach znajduje w sobie odwagę i szczerość, by wkroczyć na własną ścieżkę serca. Monodram został napisany i wyreżyserowany przez Hankę Bondarenko – aktorkę, reżyserkę i dramatopisarkę.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie MOK oraz na biletyna.pl. Czas trwania 70 min.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.

 

6 PAŹDZIERNIKA (NIEDZIELA)

GODZ. 18:00 „PIAZZOLA for 4!”/KONCERT

Koncert wypełniony muzyką Astora Piazzolli. Publiczność pozna historie o podbojach sercowych artysty, barwne perypetie kolejnych zauroczeń kompozytora i wpływ kobiet na jego twórczość. Nie zabraknie „Czterech Pór Roku w Buenos Aires” – monumentalnego dzieła życia kompozytora oraz nieśmiertelnego „Libertango” w odsłonie kwartetowej. Na scenie wystąpi duet gitarowo-fortepianowy Walicki-Popiołek Duo, któremu będą towarzyszyć wokalistka Patrycja Zarychta oraz perkusista Gniewomir Tomczyk.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie MOK oraz na biletyna.pl. Czas trwania 60 min.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.

 

7 PAŹDZIERNIKA (PONIEDZIAŁEK)

GODZ. 18:00 „MAŁO LAT MAM, CZYTAM SAM”/WYKŁAD DLA RODZICÓW

Zapraszamy na wykład skierowany do rodziców dzieci w wieku 0-6 lat, zachęcający do nauki wczesnego czytania. Kiedy najlepiej rozpocząć naukę czytania? Od czego zacząć pracę z dzieckiem? Czy metody nauczania mają znaczenie? Co może być przyczyną niepowodzeń i jak sobie z nimi radzić? Co wpływa na chęć lub niechęć do czytania? Solidna dawka sprawdzonych i atrakcyjnych zabaw i zadań związanych z czytaniem.

Prowadzenie: Renata Frąckiewicz – terapeutka, logopedka i nauczycielka.

Wstęp wolny. Czas trwania 90 min.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.


„MÓJ DOM. LUDNOŚĆ CYWILNA W OBLICZU WOJEN: POLSKA,UKRAINA, SYRIA, IRAK, LIBAN”/WYSTAWA PLENEROWA

Na wystawie, przygotowanej przez Polską Akcję Humanitarną we współpracy z Domem Spotkań z Historią, oglądamy archiwalne zdjęcia z Polski z okresu II wojny światowej i tuż po jej zakończeniu. Zestawiono je ze współczesnymi obrazami wojny z Iraku, Libanu, Syrii i Ukrainy z lat 2019-2022. Ich autorką jest współpracująca z PAH fotografka Agata Grzybowska. Historyczne fotografie pochodzą ze zbiorów Centralnej Agencji Fotograficznej (obecnie Polska Agencja Prasowa) oraz z archiwów amerykańskich korespondentów wojennych Juliena Bryana i Johna Vachona. Ekspozycję tworzą 23 fotografie.

Wystawa potrwa do końca listopada.

Miejsce: Galeria Park, skwer przed MOK.

2.png

Wodociąg w ul. Rolniczej

22 dni temu

3 października rozpoczynają się prace związane z budową sieci wodociągowej w ul. Rolniczej. Burmistrz przeprasza za utrudnienia.


Wykonawcą jest firma JARTEL z siedzibą w Józefowie


(Miasto Józefów)

kran wo0da.png