Ta strona wymaga JavaScript do poprawnego działaniaOgłoszenia
Miasto Józefów - w Kontakcie JST

Ogłoszenia

Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu

Ankietyzacja pod kątem ubóstwa energetycznego na terenie Józefowa

4 dni temu

Miasto przystąpiło do opracowania dokumentu pn. „Analiza ubóstwa energetycznego na terenie Gminy Miasta Józefów”.


Głównym celem opracowania jest oszacowanie skali zjawiska ubóstwa energetycznego na terenie Miasta i Gminy wraz ze wskazaniem ewentualnych możliwości wsparcia finansowego poprzez konkretne instrumenty pomocowe.

Zgodnie z treścią art. 5 gb ust. 1 ustawy z dn. 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz.U. 2024 poz. 266) ubóstwo energetyczne oznacza sytuację, w której gospodarstwo domowe prowadzone przez jedną osobę lub przez kilka osób wspólnie w samodzielnym lokalu mieszkalnym lub w budynku mieszkalnym jednorodzinnym, w którym nie jest wykonywana działalność gospodarcza, nie może zapewnić sobie wystarczającego poziomu ciepła, chłodu i energii elektrycznej do zasilania urządzeń i do oświetlenia, w przypadku gdy gospodarstwo domowe łącznie spełnia następujące warunki:

1) osiąga niskie dochody;

2) ponosi wysokie wydatki na cele energetyczne;

3) zamieszkuje w lokalu lub budynku o niskiej efektywności energetycznej.

W związku z powyższym zapraszamy wszystkie osoby do złożenia ankiety w celu zbadania potrzeb i dostosowania programów wsparcia dla odbiorców ubogich energetycznie.

Ankiety zbierane będą w terminie do 31.08.2024 r. w następujących formach:

 

 • Elektronicznie, za pomocą formularza online znajdującego się pod adresem:

 

https://www.niskaemisja.pl/link/jozefow_analiza_ubostwa 

Dane ankietowe dla Gminy Miasta Józefów pozyskiwać będzie Firma ATsys Sp. z o.o. Sp.K. z siedzibą w Katowicach na podstawie zawartej umowy z dnia 18.06.2024 r.

 

(https://www.niskaemisja.pl)

Więcej
ankieta.jpg

Weekend w MOK-u: 13-14 lipca

5 dni temu18 godzin temu

13 LIPCA (SOBOTA)

GODZ. 10:30 XIV Ogólnopolskie Szaradziarskie Mistrzostwa Józefowa

Miejski Ośrodek Kultury oraz Klub Szaradzistów „Kon-Tiki” zapraszają wszystkich miłośników rozwiązywania krzyżówek na XIV Ogólnopolskie Szaradziarskie Mistrzostwa Józefowa.

Zgłoszenia przyjmuje (do 7 lipca) Aleksandra Stępień-Dąbrowska, tel. 696 141 235, e-mail: [email protected]

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Miejsce: Klub Hydrofornia.

 

GODZ. 17:00 Drużynowy Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury z okazji rocznicy Bitwy pod Grunwaldem 1410 r.

Turniej przeznaczony jest dla wszystkich chętnych, niezależnie od poziomu gry. Drużynę czteroosobową mogą tworzyć: grupa znajomych, rodzina, szkoła, firma, klub szachowy, itp. Dodatkowych informacji udziela Tadeusz Popis: tel. 505 381 209, zgłoszenia poprzez formularz w serwisie ChessArbiter.

Miejsce: Klub Hydrofornia.

 

GODZ. 21:00 Kino pod Gwiazdami: „Kos”

reż. Paweł Maślona (Polska, 2023) 118 min

Polska, wiosna 1794 roku. Do ojczyny powraca generał Tadeusz Kościuszko z planem powstania przeciwko Rosjanom. 

Wydarzenie w ramach Budżetu Obywatelskiego Józefów 2024.

Wstęp wolny. Miejsce: skwer im. św. Jana Pawła II.

 

14 LIPCA (NIEDZIELA)

GODZ. 18:00 Rasm Almashan/Letnie Wydarzenia Ogrodowe

Rasm Almashan to pół Polka, pół Jemenka – autorka tekstów i kompozytorka o oryginalnej, ciemnej i intrygującej barwie głosu, wierna muzyce, na której się wychowywała.

W utworach Rasm słychać wpływy etno oraz orientalnej muzyki krajów arabskich i afrykańskich w nowoczesnych aranżacjach. Swoje kompozycje artystka tworzy w stylistyce world music oraz otwartej improwizacji. Współtworzyła zespoły: „Kultura de Natura” oraz „Soomood”. Koniec 2019 roku przyniósł jej długo oczekiwaną autorską płytę. Album „Yemenia” cieszył się dużym zainteresowaniem, zarówno dziennikarzy muzycznych, jak i słuchaczy. Płyta przez trzy miesiące była na liście przebojów w TOP20 World Charts Music Europe, w której głosy oddają dziennikarze muzyczni zrzeszeni w około 50 europejskich rozgłośniach radiowych. Obecnie artystka pracuje nad drugim albumem studyjnym „Insaniya”.

Podczas występów wokalistce towarzyszy zespół topowych muzyków wywodzących się z world music i jazzu: Adam Lemańczyk – instrumenty klawiszowe; Mateusz Szemraj – oud, gitara elektryczna; Adeb Chamoun – orientalne instrumenty perkusyjne, wokale; Paweł Dobrowolski – perkusja; Piotr Żaczek – gitary basowe.

Wstęp wolny. Miejsce: skwer im. św. Jana Pawła II.1 LIPCA-30 SIERPNIA

„Wakacyjna heca”/program dla dzieci i młodzieży 6+/10+/12+

Zachęcamy dzieci i młodzież do spędzenia czasu twórczo, z pasją, a jednocześnie w duchu letniego odpoczynku oraz relaksu. Przez dwa miesiące nie zabraknie rozmaitych propozycji dla każdego kto zostaje w mieście na wakacje. W ramach zajęć proponujemy bezpłatne warsztaty – plastyczno-kreatywne, naukę szydełkowania, warsztaty teatralne, taneczne, a także: szachy i seanse kinowe. W programie pojawią się również spektakle teatralne, na które zapraszamy dzieci razem z opiekunami.

Zapisy od 17 czerwca przyjmujemy mailowo: [email protected].

*/zapisy obowiązują: os. indywidualne na warsztaty/gr. zorganizowane do kina i na spektakl/

Bilety na spektakle: 10 zł dziecko/15 zł opiekun, do kupienia w kasie MOK lub online https://biletyna.pl/Jozefow/Miejski-Osrodek-Kultury.

Program dofinansowany w ramach zadań Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Miasta Józefowa na 2024 rok.

 

Więcej
Rasm Almashan.png

Wygraliśmy w BOM!

9 dni temu

Mieszkańcy nie zawiedli! Dzięki głosom józefowian projekt "Aranżacja pasa zieleni wzdłuż DW721 w Józefowie" wygrał w Budżecie Obywatelskim Mazowsza! Przy ul. Wiązowskiej pojawią się ławki, pergole i zielone nasadzenia. 

 

Józefów zgłosił swój projekt po raz trzeci i po raz trzeci wygrał. Pomysł aranżacji pasa zieleni wzdłuż ul. Wiązowskiej został, ponownie jak dwa poprzednie, zaproponowany przez Marka Banaszka. Projekty mogli zgłaszać wszyscy mieszkańcy województwa mazowieckiego.


W ramach projektu przewiduje się zaprojektowanie i nasadzenie zieleni uzupełniającej w dostępnych/wolnych terenach pasa drogowego  (w liniach rozgraniczających) DW nr 721 w Józefowie, z uwzględnieniem zasad dotyczących kształtowania zieleni w powiązaniu z zielenią istniejącą poza obszarem inwestycji.  


Szczegóły projektu


Całkowity szacowany koszt inwestycji to 730 000 zł.

 

(Miasto Józefów)

Więcej
różne (8).png

Komunikat dot. nieruchomości niepodłączonych do kanalizacji

9 dni temu

Trwają kontrole nieruchomości niepodłączonych do kanalizacji sanitarnej. Ich użytkownicy proszeni są o przedłożenie do wglądu umowy na świadczenie usług wywozu oraz dowodów uiszczenia opłat za te usługi.


Na podstawie ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku (Dz. U. z 2024r., poz. 399) każdy właściciel / użytkownik nieruchomości powinien przyłączyć nieruchomość do sieci kanalizacji sanitarnej (jeżeli istnieje), a w przypadku braku kanalizacji – wyposażyć nieruchomość w zbiornik bezodpływowy lub w przydomową oczyszczalnię ścieków.


Osoby te zobowiązane są do posiadania umów na świadczenie usługi wywozu nieczystości ciekłych lub osadów z przydomowej oczyszczalni ścieków z firmą asenizacyjną, posiadającą zezwolenie na prowadzenie działalności w tym zakresie.

Wykaz tych firm dostępny jest pod adresem: https://jozefow.bip.eur.pl/public/?id=652 .


Właścicieli i użytkowników nieruchomości, którzy nie byli dotychczas kontrolowani prosimy o przedłożenie do wglądu umowy na świadczenie usług wywozu oraz dowodów uiszczenia opłat za te usługi. Można to zrobić osobiście do Urzędu Miasta Józefowa ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1 do pokoju nr 115 (I piętro) lub wysłać przez e-puap na adres ESP :/r7210ooisn/SkrytkaESP (kontrola zdalna).


Osoby, które już od września 2023 r. udostępniały ww. dokumenty i podpisywały protokoły kontroli w Urzędzie Miasta już w tym roku, nie muszą tego robić.


W przypadku nieprzestrzegania obowiązków określonych w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Józefów będzie nadkładana kara grzywny (art. 10 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach).


(Miasto Józefów)

Więcej
rury kanalizacyjne.jpg

Weekend w MOK-u: 6-7 lipca

12 dni temu7 dni temu

6 LIPCA (SOBOTA)

GODZ. 21:00 Kino pod Gwiazdami: „Yesterday”

reż. Danny Boyle (Wielka Brytania, USA, 2019) 117 min

Młody mężczyzna budzi się w świecie, gdzie nikt oprócz niego nie zna piosenek Beatlesów.

Wydarzenie w ramach Budżetu Obywatelskiego Józefów 2024.

Wstęp wolny. Miejsce: skwer im. św. Jana Pawła II.

 

7 LIPCA (NIEDZIELA)

GODZ. 08:00 „Ziele nad brzegiem”/spacer z cyklu „Nadwiślański Zielnik”

Zapraszamy na spacer brzegami Świdra w poszukiwaniu letnich ziół. Pod okiem fitoterapeuty zbierzemy rośliny o prozdrowotnych właściwościach. Prowadzenie: Anna Majkowska. Udział bezpłatny. Zapisy do 4 lipca: [email protected]. Zbiórka: parking przy MLKS Józefovia, ul. Dolna 19.

 

GODZ. 17:00-20:00 „Z głową w chmurach to turystyka leniwa. Czyli wygodne lewitowanie”/słuchowisko plenerowe/Letnie Wydarzenia Ogrodowe

Teatr Delikates zaprasza na 21-minutowy spacer, który umożliwia „oddanie” głowy w chmury, całkowicie i dosłownie, dzięki nietypowej aranżacji scenografii w kształcie chmur. Z wnętrza chmury widz-słuchacz łowi uchem opowiadaną przez głównego bohatera historię opartą na motywach hawajskich wierzeń Huna. To piękna historia z morałem, o tym, jaki jest świat, że jesteśmy jego częścią i że wszystko zależy od nas... Z głową w chmurach to słuchowisko, które subtelnie istnieje w przestrzeni publicznej, zmieniając ją.

Słuchowisko dostępne jest w kilku wersjach językowych: polskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, włoskim.

Muzyka i montaż wersji polskojęzycznej: Marcin Martyński; Montaż wersji anglojęzycznej: Zbigniew Gabriel Wróblewski; Montaż wersji pozostałych: Maciej Kierzkowski; Pomysł i tekst: Wiktor Malinowski na podstawie filozofii HUNY, zainspirowany Dżuan Falun; Konsultacje: Katarzyna Borczon; Pomoc techniczna: Małgorzata Meller; Reżyseria, scenariusz : Wiktor Malinowski.

Słuchowisko grane co 30 min, w jednym spacerze trwającym 21 min uczestniczy 8 osób.

Udział bezpłatny.

Miejsce: park przy Domu Nauki i Sztuki/Willi Frankówce.


1 LIPCA-30 SIERPNIA

„Wakacyjna heca”/program dla dzieci i młodzieży 6+/10+/12+

Zachęcamy dzieci i młodzież do spędzenia czasu twórczo, z pasją, a jednocześnie w duchu letniego odpoczynku oraz relaksu. Przez dwa miesiące nie zabraknie rozmaitych propozycji dla każdego kto zostaje w mieście na wakacje. W ramach zajęć proponujemy bezpłatne warsztaty – plastyczno-kreatywne, naukę szydełkowania, warsztaty teatralne, taneczne, a także: szachy i seanse kinowe. W programie pojawią się również spektakle teatralne, na które zapraszamy dzieci razem z opiekunami.

Zapisy od 17 czerwca przyjmujemy mailowo: [email protected].

*/zapisy obowiązują: os. indywidualne na warsztaty/gr. zorganizowane do kina i na spektakl/

Bilety na spektakle: 10 zł dziecko/15 zł opiekun, do kupienia w kasie MOK lub online https://biletyna.pl/Jozefow/Miejski-Osrodek-Kultury.

Program dofinansowany w ramach zadań Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Miasta Józefowa na 2024 rok.

Więcej
4.png

Kiedy odbiór odpadów? Sprawdź w wyszukiwarce

13 dni temu

Od 1 lipca 2024 r. zmienił się system odbioru odpadów w Józefowie. Miasto zostało podzielone na 5 sektorów, a wywóz poszczególnych rodzajów śmieci odbywa się w różne dni tygodnia. Pomocą jest uruchomiona właśnie wyszukiwarka odbioru odpadów.

 

Działanie wyszukiwarki jest banalnie proste. Po wpisaniu adresu wyświetla się harmonogram odbioru odpadów dla odpowiedniego sektora. Wyszukiwarka dostępna jest pod adresem: https://www.jozefow.pl/harmonogram_odpady/?p=1 

  

Harmonogram odbioru odpadów:

 • jest również zamieszczony w kalendarzu na głównej stronie miasta,
 • jest dostępny na podstronie dot. odpadów: https://www.jozefow.pl/harmonogram-odbioru-odpadow-154 
 • będzie wrzucany do skrzynek mieszkańców przez firmę PreZero świadczącą usługi w zakresie odpadów,
 • jest dostępny w formie papierowej w Biurze Obsługi mieszkańców Urzędu Miasta,
 • będzie dołączony do kolejnego wydania pisma samorządowego Józefów nad Świdrem,
 • jest dostępny w aplikacji mMieszkaniec, w sekcji "Kiedy Odpady". Aplikacja wysyła również powiadomienia dzień przed planowanym odbiorem odpadów.

 

(Miasto Józefów)

Więcej
kalendarz odpady recykling.png

Nowy harmonogram i zmiany w systemie gospodarki odpadami w Józefowie

18 dni temu

Od dnia 1 lipca do dnia 31 sierpnia 2024 roku usługę odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Miasta Józefów świadczyć będzie firma Pre Zero Service Centrum.


 • Zmianie uległy dni odbioru odpadów. Nowy operator podzielił nieruchomości jednorodzinne Józefowa na 5 sektorów, dla każdego opracowany został odrębny harmonogram.
 • Odpady segregowane będą odbierane w workach, w które mieszkańcy zostali zaopatrzeni przez dotychczasowego operatora. Nowe worki będą pozostawiane na wymianę podczas kolejnych odbiorów.
 • Zmianie ulegają również terminy funkcjonowania Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Od lipca PSZOK będzie czynny środy w godz. 14.00-20.00 i soboty w godz. 8.00-14.00.
 • Zarządcy nieruchomości wielorodzinnych proszeni są o kontakt z firmą Pre Zero Service Centrum pod nr tel. 22 710 10 80 w celu przekazania kluczy lub kodów do altan śmietnikowych.
 • W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Referatem Gospodarki Komunalnej UM Józefów pod nr tel. 22 779 00 20 lub [email protected] .
 •  Harmonogram odbioru odpadów zostanie również dostarczony przez firmę w wersji papierowej.

 

  

 NOWY HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW


Więcej
odpady śmieciarka śmieci.jpg

PSZOK zamknięty 29 czerwca

18 dni temu

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będzie nieczynny w najbliższą sobotę, 29 czerwca. Od 1 lipca dni i godziny działania PSZOK ulegają zmianie.

 

W najbliższą sobotę będą prowadzone prace wynikające ze zmiany firmy odpowiadającej za odbiór i zagospodarowanie odpadów w Józefowie.

Od 1 lipca ulegną zmianie godziny otwarcia PSZOK: Punkt będzie czynny środy w godz. 14.00-20.00 i soboty w godz. 8.00-14.00.

 

(Miasto Józefów)

Więcej
PSZOK pojemniko odpady śmieci.png

Weekend w MOK-u: 29-30 czerwca

19 dni temu14 dni temu

29 CZERWCA (SOBOTA)

GODZ. 21:00 Kino pod Gwiazdami: „Dream Scenario”

reż. Kristoffer Borgli (USA, 2023) 100 min

Zdobywca Oscara Nicolas Cage wciela się w rolę niedocenianego i niemal niezauważalnego szarego człowieka, którego los zmienia się diametralnie, odkąd co noc śni się obcym ludziom na całym świecie. Z dnia na dzień, a w zasadzie z nocy na noc, Paul Matthews staje się celebrytą szczególnej kategorii. Nastoletnie córki przestają się go wstydzić, odzywa się do niego jego była, w oczach studentów zaczyna być cool, a na biurku przybywa lukratywnych kontraktów reklamowych. Wreszcie jest KIMŚ. Jednak szybko jego życie z ucieleśnienia marzeń staje się koszmarem, a z fascynującego fenomenu Paul staje się ofiarą cancel culture.

Wydarzenie w ramach Budżetu Obywatelskiego Józefów 2024.

Wstęp wolny.

Miejsce: skwer im. Jana Pawła II.

30 CZERWCA (NIEDZIELA)

GODZ. 18:00 Nicponie/Letnie Koncerty Ogrodowe

Zespół NICPONIE powstał w 2020 r. W trakcie pandemii ruszył z potrzeby serca (i portfela) na stołeczne ulice grać melodie powszechnie znane i lubiane. Efektem entuzjastycznego przyjęcia ich występków na bazarach i w parkach było zaproszenie na bezlik imprez prywatnych, a potem na szereg festiwali. W repertuarze zespołu znajdują się dawne szlagiery, przeboje lat późniejszych i hity współczesne. To co je łączy, to mało tradycyjne brzmienie tradycyjnej kapeli warszawskiej. NICPONIE grają w składzie: Grzegorz Domański – bandżola, śpiew; Patryk Walczak – akordeon, śpiew; Mateusz Kowalski – tarka, śpiew; Łukasz Owczynnikow – kontrabas, śpiew.

Wstęp wolny.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.

 

 1 LIPCA-30 SIERPNIA

„Wakacyjna heca”/program dla dzieci i młodzieży 6+/10+/12+

Zachęcamy dzieci i młodzież do spędzenia czasu twórczo i z pasją, w duchu letniego odpoczynku i relaksu. Przez dwa miesiące nie zabraknie rozmaitych propozycji dla każdego kto zostaje w mieście na wakacje. W ramach zajęć proponujemy bezpłatne warsztaty – plastyczno-kreatywne, naukę szydełkowania, warsztaty teatralne, taneczne, a także: szachy i seanse kinowe. W programie pojawią się również cztery spektakle teatralne, na które zapraszamy dzieci razem z opiekunami.

Zapisy od 17 czerwca przyjmujemy mailowo: [email protected].

*/zapisy obowiązują: os. indywidualne na warsztaty/gr. zorganizowane do kina i na spektakl/

Bilety na spektakle: 10 zł dziecko/15 zł opiekun, do kupienia w kasie MOK lub online https://biletyna.pl/Jozefow/Miejski-Osrodek-Kultury.

Program dofinansowany w ramach zadań Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Miasta Józefowa na 2024 rok.

 

Więcej
Nicponie.png

Modernizacja ul. Cichej

20 dni temu

26 czerwca (środa) rozpoczną się prace przy modernizacji ul. Cichej na odcinku od ul. Zawiszy do ul. Lelewela. Burmistrz przeprasza za utrudnienia.


Wykonawca: SPECBRUK Sp. z o.o. z siedzibą w Glinie, ul. Marii Dąbrowskiej 67, 05-430 Glina,


Wartość umowy: brutto 415 972,10 PLN


Termin wykonania zgodnie z zawartą umową – 17 października 2024 r.


 


(Miasto Józefów)

Więcej
asfalt walec drogowy.png

Kategorie

Kalendarz wydarzeń

pon
wt
śr
czw
pt
sob
niedz