Ta strona wymaga JavaScript do poprawnego działaniaOgłoszenia
Miasto Józefów - w Kontakcie JST

Ogłoszenia

Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu

Zapraszamy do MOK-u: 10-14 lipca

4 dni temudzień temu

10 LIPCA (CZWARTEK)

GODZ. 17:30 „FINLANDIA-BLISKI SĄSIAD, A TAK MAŁO O NIM WIEMY”

Zapraszamy młodzież i dorosłych na spotkanie o tym niezwykłym kraju. Porozmawiamy o kulturze, kuchni fińskiej, fenomenie Muminków, ciekawych fińskich rozwiązaniach społecznych i o samych

Finach.Prowadząca: Anna Kulicka-Soisalon-Soininen – dziennikarka, dokumentalistka, tłumaczka.

Wstęp wolny.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.


11 LIPCA (PIĄTEK)

GODZ. 11:00 „KINA I YUK”/SEANS FILMOWY

Reż. Guillaume Maidatchevsky, Francja, Kanada, Włochy, 2024, 85 min, 7+. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o dwóch zakochanych i dzielnych polarnych liskach, które muszą stawić czoła nieoczekiwanej rozłące. Liski zostają rozdzielone na skutek topnienia lodowców. Za wszelką cenę chcą się odnaleźć. Zanim znów się spotkają, po drodze nawiążą nieoczekiwane przyjaźnie i każde z nich przeżyje wielką, czasami niebezpieczną, przygodę.

Wstęp wolny.

Miejsce: Sala widowiskowa MOK.


12 LIPCA (SOBOTA)

GODZ. 10:30 XV OGÓLNOPOLSKIE SZARADZIARSKIE MISTRZOSTWA JÓZEFOWA

Miejski Ośrodek Kultury oraz Klub Szaradzistów „Kon-Tiki” zapraszają wszystkich miłośników rozwiązywania krzyżówek na jubileuszowe mistrzostwa.

Zgłoszenia: Aleksandra Stępień-Dąbrowska, tel. 696 141 235, e-mail: [email protected]

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Miejsce: Klub Hydrofornia.

 

11:00-14:00 WAKACYJNA FRANKÓWKA/„NIECH SIĘ NIESIE”

Kolejne sobotnie przedpołudnie pełne rozmaitych aktywności. O godz. 12:00 Marta Bejma wprowadzi publiczność w świat dawnych tradycji i nowoczesnych aranżacji. Śpiewając z wykorzystaniem białego głosu, operowych barw oraz śpiewo-krzyku, a także grając na lirze korbowej, stworzy niepowtarzalny klimat, który poruszy i zapadnie w pamięć. Jej lira korbowa, jako jedyna na świecie, ma wbudowane bursztyny i podświetlane elementy.

Wstęp wolny.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.

 

GODZ. 16:00 DRUŻYNOWY TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR DYREKTORA MOK-U Z OKAZJI ROCZNICY BITWY POD GRUNWALDEM 1410 R.

Turniej przeznaczony jest dla wszystkich chętnych, niezależnie od poziomu gry. Drużynę czteroosobową mogą tworzyć: grupa znajomych, rodzina, szkoła, firma, klub szachowy, itp. Dodatkowych informacji udziela Tadeusz Popis: tel. 505 381 209, zgłoszenia poprzez formularz w serwisie ChessArbiter.

Miejsce: Klub Hydrofornia.

 

13 LIPCA (NIEDZIELA)

GODZ. 18:00 MARCIN MASECKI/CHOPIN NOKTURNY/„KONCERTY CHOPINOWSKIE PRZY TĘŻNI POD FRANKÓWKĄ”

Marcin Masecki to jeden z najbardziej oryginalnych i wszechstronnych muzyków na polskiej scenie muzycznej. Gra na wszystkich instrumentach klawiszowych, komponuje, dyryguje, produkuje, aranżuje, śpiewa. Jego działalność obejmuje szerokie spektrum stylistyczne, a wirtuozowskie łączenie gatunków oraz łamanie granicy między sztuką wysoką a rozrywkową stały się jego znakami rozpoznawczymi.

Cykl „Koncerty Chopinowskie przy tężni pod Frankówką” realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Józefów 2025.

Wstęp wolny.

Miejsce: skwer przy Domu Nauk i Sztuki/Willa Frankówka. W przypadku niepogody koncert będzie przeniesiony do sali widowiskowej MOK.


14 LIPCA (PONIEDZIAŁEK)

GODZ. 11:00 „SONIA”/SEANS FILMOWY

Reż. Lena Hanno Clyne, Catti Edfeldt, Szwecja, 2016, 79 min, 6+, dubbing. Siedmioletnia Sonia po raz pierwszy nocuje poza domem. U Celestyny, jej nowej koleżanki, wszystko jest całkiem inne, a nawet odrobinę magiczne – jedzenie jest egzotyczne (i trochę śmieszne – np. kasza nazywa się kuskus), kolory dziwnie różowe, a korytarze ogromne. Drzwi jest mnóstwo, a za każdymi czają się rzeczy osobliwe i trochę niepokojące. To będzie długa noc, a Sonia nieprędko zaśnie. Na szczęście dzięki parze wyjątkowo rozmownych borsuków ta noc będzie pełna niezapomnianych przygód. „Sonia” to adaptacja książki Pii Lindenbaum – tej samej, która opisała przygody Nusi i Zlatanki.

Wstęp wolny.

Miejsce: Sala widowiskowa MOK.


Finlandia w DNiS (6).jpg

Podatek od nieruchomości od osób fizycznych na rok 2025 – ważne informacje!

10 dni temu

Pewnie zadajecie sobie Państwo pytanie, czemu jeszcze Urząd Miasta nie przesłał decyzji ustalającej wymiar podatku od nieruchomości na 2025 r.


Nie przesłał – bowiem od kilku miesięcy trwa akcja wprowadzania danych dotyczących gruntów i budynków, które Urząd Miasta Józefowa otrzymał od Starostwa Powiatowego w Otwocku. Zmian jest kilkanaście tysięcy. 


Wydział Geodezji i Kartografii Starostwa Powiatowego w Otwocku w 2024 roku przeprowadził modernizację ewidencji gruntów i budynków. Została ona przeprowadzona w oparciu o przepisy Prawa geodezyjnego i kartograficznego. Modernizacja ewidencji może skutkować zmianą oznaczenia (numeracji działek), powierzchni działek, zmianą powierzchni i oznaczenia użytków gruntowych, ujawnieniem bądź wykreśleniem budynków, lokali a także zmianą ich danych technicznych.


Zakres prac objętych modernizacją w Józefowie nie przewidywał pomiaru działek ewidencyjnych. Obejmował między innymi analizę rozbieżności i doprowadzenie do zgodności powierzchni działek ewidencyjnych wykazanych w bazie graficznej i opisowej prowadzonej ewidencji gruntów i budynków. W wyniku przeprowadzonych prac przebieg granic działek ewidencyjnych nie uległ zmianie.


Część podatników ma utrzymaną powierzchnię gruntów, jednak większość ma ją zmienioną. Czasem jest to różnica 1 metra, czasem więcej. Zdarzają się zmiany klasyfikacji gruntów.

Pracownicy Referatu Wymiaru i Kontroli Podatkowej są zobowiązani do wprowadzenia otrzymanych ze Starostwa Powiatowego zmian w ewidencji gruntów i budynków. Udział właścicieli w tej czynności jest niezbędny.


Stąd apel Referatu Wymiaru i Kontroli Podatkowej o telefoniczny lub osobisty kontakt w celu uzyskania informacji o zaistniałych zmianach lub ich braku. Można to zrobić osobiście w pokoju Nr 3 w budynku Urzędu Miasta lub telefonicznie: 22 779 00 32 oraz 22 779 00 56.


W związku z powyższym decyzje na podatek dla osób fizycznych na rok 2025 będą roznoszone przez pracowników na przełomie sierpnia/września. Termin płatności podatku będzie 14 dni od daty doręczenia decyzji.

FRISBEE w Józefowie

10 dni temu7 dni temu

:-)

Plakat - FRISBEE W JÓZEFOWIE 2025.jpg

Zapraszamy do MOK-u: 2-7 lipca

11 dni temu6 dni temu

2 LIPCA (ŚRODA)

GODZ. 12:30-14:30 „EKOLOGICZNE WYZWANIA – RAZEM DLA ZIEMI!”

Jak zmiany klimatyczne uderzają w Europę i co możemy z tym zrobić? Jak różne kraje współpracują, żeby chronić naszą planetę i co każdy z nas może zrobić, żeby żyć w zgodzie z naturą? Polecamy jutrzejsze spotkanie (środa, 2 lipca), pt. „Ekologiczne wyzwania – razem dla ziemi!”. Zapraszamy gorąco młodzież 12+, której sprawy naszej planety nie są obojętne. Będzie dyskusja, wspólne działania, a na koniec pyszna pizza!

Zapisy: [email protected], tel. 22 789 22 84, 602 110 557

Wstęp wolny.

Miejsce: altana przy Domu Nauki i Sztuki/Willi Frankówce.


3 LIPCA (CZWARTEK) I 5 LIPCA (SOBOTA)

GODZ. 18:30 ROZGRYWKA W HYDROFORNI – GRAMY W PLANSZÓWKI I RPG

Ekipa Rozgrywkowy Świder zaprasza na kolejne cykliczne spotkanie dla wielbicieli gier fabularnych RPG i planszówek. Można spotkać podobnych sobie pasjonatów i spędzić ciekawie czas. Tak jak ostatnio, organizatorzy zachęcają do zgłaszania tytułów gier planszowych na czwartkową rozgrywkę. Można mieć więc swój udział w tworzeniu programu wydarzenia.

Wstęp wolny.

Miejsce: Klub Hydrofornia.


4 LIPCA (PIĄTEK)

GODZ. 11:00 „TROPIĄC ŚWIATŁA PÓŁNOCY” – spotkanie edukacyjne.

Zapraszamy na spotkanie z podróżniczką, która zabierze Was aż pod koło podbiegunowe w poszukiwaniu zorzy polarnej. Podczas spotkania autorka spotkania podzieli się zdjęciami, nagraniami

i historiami prosto zza koła podbiegunowego. To będzie opowieść o fenomenie Aurory Borealis, o tym, jak powstaje, gdzie i kiedy najlepiej jej szukać oraz jak się do takiej wyprawy przygotować.

Obejrzymy świetlne tańce Natury na niebie Norwegii, Finlandii i Islandii. Przekonacie się, która pora roku na Północy jest najbardziej zielona.

Prowadzenie: Dobrochna „DobrymOkiem” Frąc – fotografka emocji i pasji, autorka tekstów, blogerka i fotoreportażystka.

Wstęp wolny.

Miejsce: Sala widowiskowa MOK.


GODZ. 18:00 „Z GŁĘBI”/JANINA MĘDRZYCKA/WERNISAŻ WYSTAWY

Janina Mędrzycka maluje amatorsko i intuicyjnie, jednak z niepowtarzalnym zamysłem i artystycznym zacięciem. Zwykle przelewa na obraz swoje uczucia i przeżycia. Tworzy barwne fantazje i wzory, niekiedy zaskakujące układem i alegorią. Często łączy elementy realizmu z figurami geometrycznymi, czy delikatnymi ornamentami.

Miejsce: Galeria Rama MOK.


5 LIPCA (SOBOTA)

11:00-14:00 WAKACYJNA FRANKÓWKA/KONCERT „MocART HARMONICA”

Zapraszamy na sobotnie przedpołudnia do DNIS/Willi Frankówki na rozmaite aktywności, które pozwolą miło i kreatywnie spędzić czas. O godz. 12:00 odbędzie się koncert Grzegorza Matuszka, który jest wirtuozem harmonijki ustnej. Wysłuchamy m.in. kompozycji: W. A. Mozarta, F. Chopina i A. L. Webbera.

Wstęp wolny.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.


6 LIPCA (NIEDZIELA)

GODZ. 18:00 CHEAP TOBACCO/KONCERT PLENEROWY

Cheap Tobaccodla niektórych rock, dla innych pop albo indie. Niezależnie od nazwy jest to muzyka na najwyższym poziomie, z niesamowitą dawką energii. Cheap Tobacco tworzą: wokalistka Natalia Kwiatkowska, gitarzysta Robert „Kapa” Kapkowski, basista Michał Bigulak i perkusista Maciej Kudła. Ich najnowszy singiel „Bez Słów” przez cztery tygodnie zajmował 1 miejsce na liście przebojów Radia dla Ciebie.

Wstęp wolny.

Miejsce: skwer im. św. Jana Pawła II. W przypadku niepogody koncert będzie przeniesiony do sali widowiskowej MOK.


7 LIPCA (PONIEDZIAŁEK)

GODZ. 11:00 „PAMIĘTNIKI TATUSIA MUMINKA”

Reż. Ira Carpelan, Finlandia i Polska, 2021, 74 min, 6+, dubbing. Latający statek, bal u króla, morskie przeprawy… Czy Tatuś Muminka spełnił marzenia i został w młodości prawdziwym łowcą przygód?Samotne wędrówki, tajemnicza Buka i podwodny świat to dopiero początek historii! Młody Tatuś Muminka zabiera nas w swoje pełne przygód dzieciństwo, odkrywa nowe, niezwykłe krainy, a po drodze spotyka wspaniałych, dobrze nam znanych przyjaciół. Czy to na pewno ten sam spokojny i poważny Tatuś Muminka?

Wstęp wolny.

Miejsce: Sala widowiskowa MOK.

5.png

Zapraszamy do MOK-u: 28 czerwca-4 lipca

18 dni temu

28 CZERWCA (SOBOTA)

GODZ. 18:00 „LOWIZM, CZYLI NA SZLAKU PO ULGĘ”/FILIP CEMBALA/SPOTKANIE AUTORSKIE

Filip Cembala – osobna osoba, twórca, poszukiwacz ulgi, dyplomowany aktor i wokalista, niedyplomowany pisarz i – jak sam o sobie mówi – bigos ludzki. Ciągły student szkoły życia. Człowiek z krwi i kości, i wątpliwości. Bogaty ludźmi. Solista-akTYwista, któremu chórki śpiewają lękostrachy i stracholęki, ale i przekonanie, że warto w życiu szukać swojego cenTYmetra ulgi. Kilka lat temu powołał do życia słowo „lowizm”, czyli filozofię samozauważenia się, samozaopiekowania i samouznania.

Bilety: 10 zł.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.


29 CZERWCA (NIEDZIELA)

GODZ.9:00 LETNI SPACER WŚRÓD ZIÓŁ/SPACER ZIOŁOWY

Czerwiec to dobry czas na spacer wśród ziół. Na łąkach i polach można znaleźć rośliny, takie jak: pokrzywa, mięta, dziurawiec czy krwawnik. Uczestnicy dowiedzą się o ich właściwościach oraz zabiorą zebrane rośliny do wykorzystania w domu. Które zioła najbardziej Cię interesują?

Prowadzenie: Anna Majkowska, fitoterapeuta.

Zapisy: do 26 czerwca, [email protected]

Zbiórka: parking przy bramie Ojców Szensztackich, ul. Nowowiejska 12.


GODZ. 17:30 JUBILEUSZ 20-LECIA JÓZEFOWSKIEGO UTW/KONCERT ZESPOŁU ŻUKI

W 2005 roku 20 osobowa grupa założycieli, pod wodzą byłego przewodniczącego rady miasta Antoniego Gudaja, postanowiła powołać do życia ważną organizację społeczną w naszym mieście. Dziś józefowski Uniwersytet Trzeciego Wieku (UTW) liczy około 300 słuchaczy.

GODZ. 17:30 Powitanie i pokaz mody – prezentować się będą „studentki” UTW Józefów pod opieką pani Agnieszki Jelonkiewicz z Akademii Stylu.

GODZ. 18:00 Koncert zespołu Żuki

Uznana w Polsce marka muzyczna z Bydgoszczy, należąca do czołówki krajowej estrady. Muzycy od początku występują w tym samym składzie: Piotr Andrzejewski (gitara, wokal), Adam Staniszewski (gitara, wokal), Marek Posieczek (gitara basowa, wokal) i Jerzy Bołka (perkusja) oraz – od kilku lat – Joachim Perlik (instrumenty klawiszowe, wokal). Grają przeboje The Beatles oraz gwiazd światowego i polskiego rocka.

Miejsce: scena plenerowa MOK, skwer im. św. Jana Pawła II.


4 LIPCA (PIĄTEK)

GODZ. 18:00 „Z GŁĘBI”/JANINA MĘDRZYCKA/WERNISAŻ WYSTAWY

Janina Mędrzycka maluje amatorsko i intuicyjnie, jednak z niepowtarzalnym zamysłem i artystycznym zacięciem. Zwykle przelewa na obraz swoje uczucia i przeżycia. Tworzy barwne fantazje i wzory, niekiedy zaskakujące układem i alegorią. Często łączy elementy realizmu z figurami geometrycznymi, czy delikatnymi ornamentami.

Miejsce: Galeria Rama MOK.


13.png

Zapraszamy do MOK-u: 19-28 czerwca

25 dni temu20 dni temu

19 CZERWCA (CZWARTEK)

GODZ. 3:45 „WSCHÓD SŁOŃCA NAD WISŁĄ”/SPACER ORNITOLOGICZNY

Ruszymy nad brzegi Wisły, by obserwować wschodzące słońce i życie ptaków o poranku. Spacer po malowniczych nadwiślańskich brzegach to doskonała okazja do relaksu na łonie natury, a także zdobycia wiedzy na temat ochrony ptaków i ich naturalnych siedlisk.

Prowadzenie: Piotr Baranek, członek Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

Zapisy: [email protected] W razie rezygnacji bardzo prosimy o zgłoszenie do 16 czerwca, to pozwoli innym skorzystać z udziału w spacerze.

Miejsce spotkania: Link do miejsca zbiórki otrzymacie Państwo przy zapisie.



21 CZERWCA (SOBOTA)

GODZ. 9:00 „OTWOCK-ŚWIDER”/WYCIECZKA ROWEROWA

Zapraszamy na wycieczkę rowerową z Januszem Prządką – józefowianistą i pasjonatem miasta. Dzieci do 12 roku życia biorą udział w wycieczce pod opieką osoby dorosłej. Osoby pełnoletnie biorą udział w wycieczce na własną odpowiedzialność. Liczba miejsc ograniczona.

Czas trwania: 3 godz.

Prowadzenie: Janusz Prządka.

Zapisy: do 17 czerwca, [email protected]

Zbiórka: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.



22 CZERWCA (NIEDZIELA)

GODZ. 21:00 „EMILIA PEREZ”/KINO POD GWIAZDAMI

Prawniczka Rita (nagrodzona Oscarem Zoe Saldaña) otrzymuje niespodziewaną propozycję. Ma pomóc szefowi kartelu wycofać się z biznesu i zniknąć na zawsze. Szalony musical z kryminalną intrygą i głęboko społecznym przesłaniem. Reż: Jacques Audiard, (Francja, USA, Meksyk, 2024), 130 min. Wydarzenie w ramach Budżetu Obywatelskiego Józefów 2025.

Wstęp wolny.

Miejsce: skwer im. św. Jana Pawła II.



23 CZERWCA (PONIEDZIAŁEK)

GODZ. 18:00 KONCERT PRYWATNEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ W JÓZEFOWIE

Na zakończenie roku szkolnego 2024/2025 Prywatna Szkoła Muzyczna zaprasza na koncert w wykonaniu uczniów, absolwentów i pedagogów szkoły. W programie: przedstawienie przygotowane przez grupę rytmiki oraz utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej w wykonaniu solistów i zespołów.

Wstęp wolny.

Miejsce: sala widowiskowa MOK



26 CZERWCA (CZWARTEK)

GODZ. 18:30 ROZGRYWKA W HYDROFORNI – GRAMY W PLANSZÓWKI I RPG

Ekipa Rozgrywkowy Świder zaprasza na kolejne cykliczne spotkanie dla wielbicieli gier fabularnych RPG i planszówek. Można spotkać podobnych sobie pasjonatów i spędzić ciekawie czas. Tak jak ostatnio, organizatorzy zachęcają do zgłaszania tytułów gier planszowych na czwartkową rozgrywkę. Można mieć więc swój udział w tworzeniu programu wydarzenia.

Wstęp wolny.

Miejsce: Klub Hydrofornia.



28 CZERWCA (SOBOTA)

GODZ. 18:00 „LOWIZM, CZYLI NA SZLAKU PO ULGĘ”/FILIP CEMBALA/SPOTKANIE AUTORSKIE

Filip Cembala – osobna osoba, twórca, poszukiwacz ulgi, dyplomowany aktor i wokalista, niedyplomowany pisarz i – jak sam o sobie mówi – bigos ludzki. Ciągły student szkoły życia. Człowiek z krwi i kości, i wątpliwości. Bogaty ludźmi. Solista-akTYwista, któremu chórki śpiewają lękostrachy i stracholęki, ale i przekonanie, że warto w życiu szukać swojego cenTYmetra ulgi. Kilka lat temu powołał do życia słowo „lowizm”, czyli filozofię samozauważenia się, samozaopiekowania i samouznania.

Bilety: 10 zł.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.

12.png

Prezentacja raportu o stanie Miasta Józefowa 2024

miesiąc temu

Podczas zaplanowanej 13 czerwca 2025 r. o godz. 15.00 sesji Rady Miasta zaprezentowany zostanie Raport o stanie miasta. W debacie nad raportem udział mogą wziąć również mieszkańcy po uprzednim złożeniu pisemnego zgłoszenia.

 

  • Zgodnie z art. 28 aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2024 r. poz. 1465 ze zm.) Burmistrz Miasta Józefowa co roku przedstawia Radzie Miasta Józefowa raport o stanie Miasta Józefowa. Raport obejmuje podsumowanie działalności Burmistrza w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał Rady Miasta i budżetu obywatelskiego.
  • Rada rozpatruje raport podczas sesji, na której podejmowana jest uchwała w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium Burmistrzowi. Raport rozpatrywany jest w pierwszej kolejności.
  • W debacie nad raportem mogą zabrać głos radni oraz mieszkańcy miasta. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie składa do Przewodniczącej Rady Miasta Józefowa pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 20 osób. 
  • Zgłoszenia będą przyjmowane do 12 czerwca 2025 r. do godz.16.00 w biurze Rady Miasta Józefowa, ul. Wyszyńskiego 1 (budynek B).

 

Raport o stanie miasta do pobrania


Zapraszamy do MOK-u: 12-19 czerwca

miesiąc temu27 dni temu

12 CZERWCA (CZWARTEK)

GODZ. 17:30 LOKALNE HISTORIE

Zapraszamy na cykliczne spotkania, podczas których rozmawiamy o Józefowie, jego historii, dawnych mieszkańcach. Kluczem do poznania miasta stają się opowieści o ludziach i miejscach związanych z naszymi okolicami. W swobodnej atmosferze wymieniamy się wiedzą oraz spostrzeżeniami na temat lokalnych spraw z przeszłości oraz tego, jaki mają wpływ na teraźniejszość. Wspólnie uzupełniamy historyczną mapę Józefowa. Współpracujemy z Miejską Biblioteką Publiczną w Józefowie. Razem tworzymy Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej.

Prowadzenie: Lidia Głażewska-Dańko.

Wstęp wolny.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.


GODZ. 18:00 „BOLESŁAW CHROBRY”/TEATR YORICK/SPEKTAKL

Spektakl „Bolesław Chrobry” to dramat w dwóch aktach, który powstał z potrzeby uczczenia 1000-lecia Korony Polskiej. Inspiracjami były kroniki historyczne Shakespeare’a, w mistrzowski sposób ukazujące dynamiczną historię królów, wpisaną w kontekst kulturowy i duchowy kraju oraz życie jego mieszkańców. Klasyczny w formie, ale współczesny w warstwie językowej tekst ukazuje widzom postaci historyczne, legendarne oraz fikcyjne, jako bohaterów wydarzeń prowadzących do koronacji Bolesława Chrobrego w roku 1025.

Wstęp: BILETÓW BRAK

Miejsce: sala widowiskowa MOK.


13 CZERWCA (PIĄTEK)

GODZ. 18:00 „W DRODZE”/ANIA KAROLSKA/KONCERT

Wokalistka, autorka tekstów i współautorka muzyki. W latach 90. rozpoczynała drogę muzyczną na Warsztatach Jazzowych w Puławach, potem współprowadziła program „Co jest grane?” na Polsacie, występowała na wielu ogólnopolskich festiwalach oraz w muzycznych produkcjach telewizyjnych dla dzieci i młodzieży. W 2024 roku postanowiła spełnić swoje najgłębsze marzenie i w pełni poświęcić się muzyce. Zadebiutowała albumem „W drodze”, który jest zapisem jej osobistej podróży do samoświadomości i akceptacji siebie. Podczas koncertu wystąpią goście specjalni.

Bilety: 20 zł.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.



15 CZERWCA (NIEDZIELA)

LATO BLISKO - MUZYCZNA PLENERÓWKA W JÓZEFOWIE

Wydarzenie to zapowiedź wakacji i letnich wydarzeń plenerowych, organizowanych przez nasz Ośrodek zgodnie z misją „Naturalnie z kulturą”. Zapraszamy na wydarzenie wypełnione muzyką i animacjami, celebrujące zielony styl życia oraz wpisujące się w unikalny charakter miasta, jego niespieszny rytm i bliskość natury.


PROGRAM:

GODZ. 10:00-14:00 PORANEK POD FRANKÓWKĄ

10:00-12:00 – Urban Sketchers – wspólne rysowanie.

10:00-10:50 – „Stop! Czas na relaks!” – zajęcia ruchowe.

11:00-12:00 – Joga na trawie dla dorosłych.

12:30 – Sąsiedzkie drugie śniadanie.

11:00-14:00 – Piknik „Naturalnie z Kulturą”, a na nim: sadzenie roślin antysmogowych, eksperymenty edukacyjne, eko-quizy z nagrodami, warsztaty OZE i maty edukacyjne.

 

GODZ. 15:00-22:00 STREFA ANIMACJI

Główną areną zabawy będzie skwer im. św. Jana Pawła II. Znajdą się tam: strefa dzieci 3-6 lat, strefa 7-14 lat, strefa chillout, strefa WSGE i strefa z pracami rękodzielników.

 

SCENA PLENEROWA

GODZ. 16:00-18:30 SCENA JÓZEFOWSKICH ARTYSTÓW

 

GODZ. 19:00 PAULINA PRZYBYSZ & YOUNG BLOOD/KONCERT

Projekt muzyczny przygotowany przez Paulinę Przybysz i józefowską młodzież.

 

GODZ. 20:30 ELEKTRYCZNE GITARY/KONCERT JUBILEUSZOWY

 

Organizator: Miejski Ośrodek Kultury; współorganizator: Akademia Nauk Stosowanych WSGE im. A. De Gasperi w Józefowie; partner finansowy: Gomuła Sp.j. Tadeusz Gomuła, Mariusz Gomuła. Partnerzy: OSP Józefów, Europejskie Stowarzyszenie Promocji Aktywności Ruchowej Espar 50+, ProKobieta 50+, PSB Mrówka Falenica – Warszawa, ul. Ochocza 2.

Patronat honorowy: Burmistrz Miasta Józefowa.

Patroni medialni: Radio 357, Pismo Samorządowe „Józefów nad Świdrem”.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.



19 CZERWCA (CZWARTEK)

GODZ. 3:45 „WSCHÓD SŁOŃCA NAD WISŁĄ”/SPACER ORNITOLOGICZNY

Ruszymy nad brzegi Wisły, by obserwować wschodzące słońce i życie ptaków o poranku. Spacer po malowniczych nadwiślańskich brzegach to doskonała okazja do relaksu na łonie natury, a także zdobycia wiedzy na temat ochrony ptaków i ich naturalnych siedlisk.

Prowadzenie: Piotr Baranek, członek Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

Zapisy: [email protected] W razie rezygnacji bardzo prosimy o zgłoszenie do 16 czerwca, to pozwoli innym skorzystać z udziału w spacerze.

Miejsce spotkania: Link do miejsca zbiórki otrzymacie Państwo przy zapisie.


9.png

Zapraszamy do MOK-u: 6-12 czerwca

miesiąc temumiesiąc temu

6 CZERWCA (PIĄTEK)

GODZ.18:00 „ŚCIEGIEM I SERCEM”/EWA WALO I UCZESTNICZKI ZAJĘĆ „SZYDEŁKOWA PASJA”/WERNISAŻ WYSTAWY

Ewa Walo rozpoczęła swoją przygodę z szydełkowaniem w wieku ośmiu lat, ucząc się od mamy – rękodzielniczki Cepelii. Od lat mieszka w Józefowie, gdzie z pasją prowadzi zajęcia szydełkowania w MOK, inspirując dzieci, młodzież i dorosłych. Jej cierpliwość, otwartość i kreatywność przyciągają wielu uczestników, a swoje prace chętnie przekazuje na cele charytatywne i ozdabia nimi przestrzeń miejską.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.

 

6-8 CZERWCA (PIĄTEK/SOBOTA/NIEDZIELA)

XV FESTIWAL OTWARTE OGRODY JÓZEFÓW 2025 

Krajobraz kulturowy Józefowa to mozaika tradycji, historii, przyrody i kultury. Zaprezentujemy ją wraz z mieszkańcami miasta – współorganizatorami wydarzenia podczas tego wyjątkowego weekendu. Zapraszamy na spotkania ogrodowe od piątku do niedzieli, obejmą one kameralne wystawy, spotkania, koncerty i warsztaty, organizowane w józefowskich ogrodach i instytucjach.

Punkt Informacyjny czynny w sobotę: Dom Nauk i Sztuki/Willa Frankówka, w godz. 10:00-16:00.

Pełny program: https://mokjozefow.pl/otwarte-ogrody-2/

Na wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu wstęp jest wolny.

Patronat honorowy: Burmistrz Miasta Józefowa.

 

8 CZERWCA (NIEDZIELA)

GODZ. 18:00 „DUSZA I KRUCHOŚĆ”/MAMIKO UEYAMA I RIO UEYAMA/„KONCERTY CHOPINOWSKIE PRZY TĘŻNI POD FRANKÓWKĄ”

Mamiko Ueyama pochodzi z Osaki w Japonii. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła już w trzecim roku życia. Jej niezwykły talent, połączony z ciężką pracą sprawił, że bardzo szybko została doceniona jako pianistka. Rio Ueyama ma 17 lat, urodził się w 2007 roku w Warszawie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął jako czterolatek. Obecnie jest uczniem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie. Jest laureatem wielu konkursów pianistycznych.

Cykl „Koncerty Chopinowskie przy tężni pod Frankówką” realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Józefów 2025. Patronem honorowym jest Burmistrz Miasta Józefowa.

Wstęp wolny.

Miejsce: skwer przy Domu Nauk i Sztuki/Willi Frankówce. W przypadku złej pogody koncert przeniesiony będzie do sali widowiskowej.

 

12 CZERWCA (CZWARTEK)

GODZ. 17:30 LOKALNE HISTORIE

Zapraszamy na cykliczne spotkania, podczas których rozmawiamy o Józefowie, jego historii, dawnych mieszkańcach. Kluczem do poznania miasta stają się opowieści o ludziach i miejscach związanych z naszymi okolicami. W swobodnej atmosferze wymieniamy się wiedzą oraz spostrzeżeniami na temat lokalnych spraw z przeszłości oraz tego, jaki mają wpływ na teraźniejszość. Wspólnie uzupełniamy historyczną mapę Józefowa. Współpracujemy z Miejską Biblioteką Publiczną w Józefowie. Razem tworzymy Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej.

Prowadzenie: Lidia Głażewska-Dańko.

Wstęp wolny.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.


GODZ. 18:00 „BOLESŁAW CHROBRY”/TEATR YORICK/SPEKTAKL

Spektakl „Bolesław Chrobry” to dramat w dwóch aktach, który powstał z potrzeby uczczenia 1000-lecia Korony Polskiej. Inspiracjami były kroniki historyczne Shakespeare’a, w mistrzowski sposób ukazujące dynamiczną historię królów, wpisaną w kontekst kulturowy i duchowy kraju oraz życie jego mieszkańców. Klasyczny w formie, ale współczesny w warstwie językowej tekst ukazuje widzom postaci historyczne, legendarne oraz fikcyjne, jako bohaterów wydarzeń prowadzących do koronacji Bolesława Chrobrego w roku 1025.

Wstęp: BRAK WEJŚCIÓWEK.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.

3.png

Podatek od nieruchomości za 2025 r. - ważnie informacje

4 miesiące temu

Burmistrz Miasta Józefowa informuje o opóźnieniach w doręczaniu decyzji z wymiarem podatku od nieruchomości, leśnego i rolnego na 2025 r.

W związku z modernizacją gruntów i budynków przeprowadzoną w 2024 r. przez Wydział Geodezji i Kartografii Starostwa Powiatowego w Otwocku, trwa akcja wprowadzania zmian w dotychczasowych danych dot. gruntów i budynków znajdujących się w granicach administracyjnych Miasta Józefów. Zmiany przekazane przez Starostę Otwockiego dotyczą m.in. oznaczenia (numeracji działek), powierzchni działek, ujawnienia bądź wykreślenia budynków lub lokali i inne. W celu przyspieszenia procedury aktualizacji danych Referat Wymiaru i Kontroli Podatkowej Urzędu Miasta Józefowa zwraca się z prośbą do właścicieli nieruchomości znajdujących się w Józefowie o kontakt telefoniczny (nr tel.: 22 779 00 32 oraz 22 779 00 56) lub osobisty (pok. nr 3 w bud. A).

Wyłożenie do wglądu publicznego projektu mpzp pn. "Autoserwis"

4 miesiące temu

Informujemy, że od dziś (06.03.2025 r.) trwa wyłożenie do wglądu publicznego projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pn. "Autoserwis". Projekt dotyczy części działek nr 32/1, 32/6, 32/14 i działki nr 32/13 obręb 44, czyli terenu położonego u zbiegu ul. Sosnowej i Leśnej z ul. 3 Maja w Józefowie. Opracowanie powstało na podstawie uchwały Rady Miasta Józefowa 459/VIII/2022 z 29 sierpnia 2022 r.

Wyłożenie dokumentów potrwa do 4 kwietnia 2025 r. w budynku B Urzędu Miasta Józefowa, ul. kard. Stefana Wyszyńskiego 1, dostęp w godzinach pracy Urzędu (poniedziałki 9-17 oraz od wtorku do piątku 8-16). Dokumenty są również dostępne w formie elektronicznej na: https://jozefow.bip.eur.pl/public/?id=233291

Wszelkich informacji w przedmiotowej sprawie udziela Referat Zagospodarowania Przestrzennego pod nr telefonu: 22 788 11 71.

Obwieszczenie.gif

Przerwa w dostawie wody na ul. Rozkosznej 18.06.2025

26 dni temu

Hydrosfera Józefów Sp. z o.o. zawiadamia, że w związku z prowadzonymi pracami inwestycyjnymi na ul. Rozkosznej

w dniu 18.06.2025 r. (środa) w godzinach od 08:00 do 14:00 nastąpi przerwa w dostawie wody na ul. Rozkosznej

na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. 3 Maja.


Za powstałą niedogodność Hydrosfera Józefów Sp. z o.o. przeprasza swoich odbiorców.

Przerwa w dostawie energii elektrycznej 17.06.2025

26 dni temu

W dniu 17.06.2025 między godziną 14:00 a 17:00 nastąpi przerwa w dostawie energii na ulicach:


- ul. Reymonta od nr 30 do 50B oraz od Rysiej do Słowiczej,  

- Pstrągowa od Reymonta do nr 2, Rysia od Mickiewicza do Skłodowskiej, 

- Skłodowskiej 28, 30; Mickiewicza od Rysiej do Moniuszki Jasna od Reymonta do Mickiewicza


Przyczyną przerw w dostawie energii elektrycznej są prace modernizacyjno-remontowe na urządzeniach

elektroenergetycznych. Ze względu na czynniki zewnętrzne, czas wyłączenia może ulec zmianie.

Uwaga! Przerwy w dostawie prądu

miesiąc temu

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

PGE Dystrybucja S.A. informuje o przerwach w dostawie energii elektrycznej na terenie Józefowa w dniu 03.06.2025 r. w godz. 9:00 do 14:00 w ulicach:

ul. Dzika do ul. Ks. Malinowskiego do nr 9;

ul. Ks. Malinowskiego od 3 do ul. Lisiej;

ul. Walczewskiego od ul. Ks. Malinowskiego do nr 5;

ul. Jachowicza od ul. Granicznej do 2/3;

ul. Borsucza do ul. Ks. Malinowskiego do 9 + nr 26, 31

 

Przyczyną przerw w dostawie energii elektrycznej są prace modernizacyjno – remontowe. Ze względu na czynniki zewnętrzne czas wyłączenia może ulec zmianie.

Informacje o wyłączeniach: 991

Zapraszamy do MOK-u: 29 maja-8 czerwca

2 miesiące temumiesiąc temu

29 MAJA (CZWARTEK)

GODZ. 18:00 "PIERŚCIEŃ ŻYCIA"/SPEKTAKL DLA DZIECI (7-11 LAT)

Przedstawienie z gatunku fantasy. Rzeźbiarz Maciej wyrusza w podróż, by odnaleźć Pierścień Życia skradziony z krainy Waldheim, na którą spadają nieszczęścia i choroby. Maciej odwiedzi dziwne krainy i spotka przedziwne stwory. Czy wszystko zakończy się szczęśliwie i skradziony pierścień wróci do Waldheim? Występują: uczestnicy zajęć aktorskich Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie.

Tekst, muzyka i reżyseria: Przemysław Kaczyński.

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.

 

1.06 (NIEDZIELA)

PUNKT WYBORCZY W MOK JÓZEFÓW.


2 CZERWCA (PONIEDZIAŁEK)

GODZ. 17:00 "MALARKI Z PAZUREM"/UCZESTNICZKI KURSU RYSUNKU I MALARSTWA PAULINY KOPESTYŃSKIEJ/WERNISAŻ WYSTAWY.

Zaprezentowane zostaną prace uczestniczek naszego kursu malarskiego. Są wykonane w różnych technikach malarskich, poznanych przez autorki podczas naszych zajęć: akryl, olej, nakładanie płatków złota – szlagmetal, marker, nakładanie warstw – laserunek i velatura, tworzenie reliefu i wspaniałej kolorystki. To będzie współczesna interpretacja sztuki na bazie akademickiego malarstwa.

Miejsce: Galeria Wejście MOK.


6 CZERWCA (PIĄTEK)

GODZ.18:00 "ŚCIEGIEM I SERCEM"/EWA WALO I UCZESTNICZKI ZAJĘĆ "SZYDEŁKOWA PASJA"/WERNISAŻ WYSTAWY

Ewa Walo rozpoczęła swoją przygodę z szydełkowaniem w wieku ośmiu lat, ucząc się od mamy – rękodzielniczki Cepelii. Od lat mieszka w Józefowie, gdzie z pasją prowadzi zajęcia szydełkowania w MOK, inspirując dzieci, młodzież i dorosłych. Jej cierpliwość, otwartość i kreatywność przyciągają wielu uczestników, a swoje prace chętnie przekazuje na cele charytatywne i ozdabia nimi przestrzeń miejską.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.


6-8 CZERWCA (PIĄTEK/SOBOTA/NIEDZIELA)

XV FESTIWAL OTWARTE OGRODY JÓZEFÓW 2025 

Krajobraz kulturowy Józefowa to mozaika tradycji, historii, przyrody i kultury. Zaprezentujemy ją wraz z mieszkańcami miasta – współorganizatorami wydarzenia podczas tego wyjątkowego weekendu. Zapraszamy na spotkania ogrodowe od piątku do niedzieli, obejmą one kameralne wystawy, spotkania, koncerty i warsztaty, organizowane w józefowskich ogrodach i instytucjach.

Punkt Informacyjny czynny w sobotę: Dom Nauk i Sztuki/Willa Frankówka, w godz. 10:00-16:00.

Na wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu wstęp jest wolny.

Patronat honorowy: Burmistrz Miasta Józefowa.


8 CZERWCA (NIEDZIELA)

GODZ. 18:00 "DUSZA I KRUCHOŚĆ"/MAMIKO UEYAMA I RIO UEYAMA/"KONCERTY CHOPINOWSKIE PRZY TĘŻNI POD FRANKÓWKĄ"

Mamiko Ueyama pochodzi z Osaki w Japonii. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła już w trzecim roku życia. Jej niezwykły talent, połączony z ciężką pracą sprawił, że bardzo szybko została doceniona jako pianistka. Rio Ueyama ma 17 lat, urodził się w 2007 roku w Warszawie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął jako czterolatek. Obecnie jest uczniem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Jana Pawła II Zenona Brzewskiego w Warszawie. Jest laureatem wielu konkursów pianistycznych.

Cykl "Koncerty Chopinowskie przy tężni pod Frankówką" realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Józefów 2025. Patronem honorowym jest Burmistrz Miasta Józefowa.

Wstęp wolny.

Miejsce: skwer przy Domu Nauk i Sztuki/Willi Frankówce. W przypadku złej pogody koncert przeniesiony będzie do sali widowiskowej.

2.png

Zapraszamy do MOK-u: 21-26 maja

2 miesiące temu2 miesiące temu

21 MAJA (ŚRODA)

GODZ. 17:00-18:30 "ART JOURNALING NA LUZIE: WEWNĘTRZNY PORTRET, WEWNĘTRZNY KOLAŻ"/SZTUKA RESETU/WARSZTATY DLA DOROSŁYCH

Zanurz się w kreatywnej przestrzeni, odnajdź inspiracje do twórczych działań. Tym razem znajdziemy symbole, słowa i obrazy, które przypomną o tym, co daje nam wewnętrzną siłę i radość, co naprawdę kochamy, czym się kierujemy i o co dbamy w życiu. Prowadząca: Wanda Felis ze Sztuki Resetu.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.

BRAK MIEJSC!


22 MAJA (CZWARTEK)

GODZ. 18:30 "PIERŚCIEŃ ŻYCIA"/SPEKTAKL DLA DZIECI (11-14 LAT)

Przedstawienie z gatunku fantasy. Rzeźbiarz Maciej wyrusza w podróż, by odnaleźć Pierścień Życia skradziony z krainy Waldheim, na którą spadają nieszczęścia i choroby. Maciej odwiedzi dziwne krainy i spotka przedziwne stwory. Czy wszystko zakończy się szczęśliwie i skradziony pierścień wróci do Waldheim? Występują: uczestnicy zajęć aktorskich Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie.

Tekst, muzyka i reżyseria: Przemysław Kaczyński.

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.


GODZ. 18:30 ROZGRYWKA W HYDROFORNI – GRAMY W PLANSZÓWKI I RPG

Ekipa Rozgrywkowy Świder zaprasza na kolejne cykliczne spotkanie dla wielbicieli gier fabularnych RPG i planszówek. Można spotkać podobnych sobie pasjonatów i spędzić ciekawie czas. Tak jak ostatnio, organizatorzy zachęcają do zgłaszania tytułów gier planszowych na czwartkową rozgrywkę. Można mieć więc swój udział w tworzeniu programu wydarzenia.

Wstęp wolny.

Miejsce: Klub Hydrofornia.


23 MAJA (PIĄTEK)

GODZ. 18:00 "ŚLADAMI MISTRZÓW"/WOJCIECH MANN

O ile śmiało można ukuć twierdzenie, że Wojciech Mann w radiu jest od zawsze, o tyle w telewizji bywał, tworząc z Krzysztofem Materną kultowe już programy: "Za chwilę dalszy ciąg programu" i "MdM, czyli Mann do Materny, Materna do Manna". Ogromną popularnością cieszył się również program "Szansa na Sukces", który prowadził od 1993 roku. Dziennikarz opowie m.in. jak organizował koncert na stadionie X-lecia i jak wyglądał pierwszy koncert grupy The Rolling Stones (Wojciech Mann był jednym z pomysłodawców). Nie zabraknie tematów związanych z radiową Trójką i Radiem Nowy Świat, gdzie prowadzi obecnie swoją audycję. Spotkanie poświęcone będzie również najnowszej książce "Echo", napisanej wspólnie z Katarzyną Kubisiowską. Prowadzenie: Andrzej Kurdziel.

Patronat medialny: Radio Nowy Świat.

Wstęp wolny.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.


24 MAJA (SOBOTA)

GODZ. 11:00-16:30 FESTIWAL CIÓCI JADZI/DZIEŃ ŚLIMAKA, BO TU WSZYSTKO WOOOLNO...

W Willi Frankówce będziemy świętować Festiwal Cioci Jadzi, dedykowany serii książek Elizy Piotrowski. Będzie można spotkać osobiście nie tylko autorkę i ilustratorkę, ale i samą Ciocię Jadzię. Festiwal to impreza rodzinna, na uczestników czekają, m.in. warsztaty haiku, zajęcia z aranżacji wnętrz, warsztaty plastyczne, wystawa ilustracji, konkursy i stoisko z książkami. Wszystko to w godz. 11:00-15:00 w Domu Nauki i Sztuki/Willi Frankówce.

O godz. 15:00 zapraszamy do sali widowiskowej na spektakl Teatru Fuzja pt. "Ciocia Jadzia". Oprócz tytułowej bohaterki zobaczymy inne barwne postaci, jak: Pelagia Rzepa, Stefan Salceson, czy Genek Powsinoga. Autorzy: Anna Rozmianiec, Tomasz Rozmianiec, Jakub Woźniak, Artur "Sosen" Klimaszewski. Po spektaklu Ciocia Jadzia rozdaje autografy i uśmiechy. Czas trwania: 50 min.

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna.

GODZ. 18:30 ROZGRYWKA W HYDROFORNI – GRAMY W PLANSZÓWKI I RPG

Ekipa Rozgrywkowy Świder zaprasza na kolejne cykliczne spotkanie dla wielbicieli gier fabularnych RPG i planszówek. Można spotkać podobnych sobie pasjonatów i spędzić ciekawie czas. Tak jak ostatnio, organizatorzy zachęcają do zgłaszania tytułów gier planszowych na czwartkową rozgrywkę. Można mieć więc swój udział w tworzeniu programu wydarzenia.

Wstęp wolny.

Miejsce: Klub Hydrofornia.


25 MAJA (NIEDZIELA)

GODZ. 9:00 MAJOWY SPACER ZIOŁOWY

Spacer ziołowy w maju to nie tylko okazja do poznania skarbów natury, ale także sposób na relaks i kontakt z przyrodą. Warto zabrać ze sobą dzieci lub przyjaciół, by wspólnie odkrywać bogactwo polskich łąk i lasów.

Prowadzenie: Anna Majkowska.

Czas trwania: 2 godziny.

Zapisy do 22 maja: [email protected]

Miejsce zbiórki: parking przy plaży miejskiej w Józefowie.


GODZ. 18:00 "MOKKA ŚPIEWA ROCKA VOL. 2"/KONCERT ZESPOŁU WOKALNEGO MOKKA

Charyzmatyczne wokalistki ponownie wystąpią w długo oczekiwanym repertuarze rockowym. Zabrzmią zarówno piosenki już wykonywane przez Mokkę, jak również zupełnie nowe propozycje. Koncert uświetnią swoim akompaniamentem muzycy z formacji Adam Lewandowski Band.

BRAK BILETÓW!


26 MAJA (PONIEDZIAŁEK)

GODZ. 18:00 "NIE TYLKO PTAKI"/SPOTKANIE Z PREZENTACJĄ ZDJĘĆ DO WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ ELŻBIETY ROGACZEWSKIEJ-CZĘPIŃSKIEJ

Zapraszamy na spotkanie połączone z dodatkowymi prezentacjami i opowieściami autorki. Wystawa to cykl przedstawiający przyrodę ożywioną, głównie ptaki, ale nie tylko. W przeważającej większości zdjęcia zostały wykonane na terenie Polski, niektóre tylko w Bułgarii. Elżbieta Rogaczewska-Czępińska jest członkiem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP, Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej oraz członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody – od 2019 roku pełni funkcję wiceprezeski Okręgu Mazowieckiego ZPFP.

Czas trwania: 60 min.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.

17.png

Ćwiczenia syren alarmowych

2 miesiące temu

W najbliższy czwartek, 22 maja, między godziną 8:00 a 16:00 na terenie powiatu otwockiego przeprowadzone zostaną ćwiczenia syren alarmowych.

Możecie Państwo spodziewać się komunikatów głosowych i syren alarmowych.

Prosimy o zachowanie spokoju. Ćwiczenia mają to na celu weryfikację poprawności integracji Systemu Wojewódzkiego oraz Powiatowego Systemu Alarmowania i Ostrzegania Ludności.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

2 miesiące temu

PGE Dystrybucja S.A. zawiadamia o przerwach w dostawie energii elektrycznej na terenie Józefowa w dniach:

 

20.05.2025 r. w godz. 9:00-14:00

ul. Samorządowa 3

 

21.05.2025 r. w godz. 9:00-14:00

ul. Sosnowa od ul. Świderskiej do ul. 3-go Maja;

ul. 3-go Maja od ul. Wyszyńskiego do ul. Leśnej;

ul. Świderska od ul. Wyszyńskiego do ul. Leśnej;

ul. Leśna od ul. 3-go Maja do ul. Piłsudskiego

 

22.05.2025 r. w godz. 14:00-17:00

ul. Nadwiślańska od ul. Kampingowej do ul. Polnej:

ul. Kampingowa;

ul. Radosna;

ul. Księżycowa;

ul. Konwaliowa

 

Przyczyną przerw w dostawie energii elektrycznej są prace modernizacyjno – remontowe. Ze względu na czynniki zewnętrzne czas wyłączenia

Wybory Prezydenckie - sprawdź gdzie głosuje się w Józefowie

2 miesiące temu

W najbliższą niedzielę 18 maja odbędą się wybory na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Na terenie Józefowa znajduje się 11 Obwodowych Komisji Wyborczych. Lokale wyborcze będą czynne w godz. 7.00 – 21.00.

Szczegółowy wykaz Obwodów głosowania wraz ze spisem ulic oraz zasady głosowania znajdują się na stronie internetowej Miasta Józefów:

https://www.jozefow.pl/wybory-prezydenta-rzeczypospolitej-polskiej-6719

Zapraszamy do MOK-u: 15-22 maja

2 miesiące temu

15 MAJA (CZWARTEK)

GODZ.17:30 LOKALNE HISTORIE

Zapraszamy na cykliczne spotkania, podczas których rozmawiamy o Józefowie, jego historii, dawnych mieszkańcach. Kluczem do poznania miasta stają się opowieści o ludziach i miejscach związanych z naszymi okolicami. W swobodnej atmosferze wymieniamy się wiedzą oraz spostrzeżeniami na temat lokalnych spraw z przeszłości oraz tego, jaki mają wpływ na teraźniejszość. Wspólnie uzupełniamy historyczną mapę Józefowa. Współpracujemy z Miejską Biblioteką Publiczną w Józefowie. Razem tworzymy Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej. Prowadzenie: Lidia Głażewska-Dańko.

Wstęp wolny.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.


GODZ. 18:30 ROZGRYWKA W HYDROFORNI/GRAMY W PLANSZÓWKI I RPG

Ekipa Rozgrywkowy Świder zaprasza na kolejne cykliczne spotkanie dla wielbicieli gier fabularnych RPG i planszówek. Można spotkać podobnych sobie pasjonatów i spędzić ciekawie czas. Organizatorzy zachęcają do zgłaszania tytułów gier planszowych na czwartkową rozgrywkę. Można mieć więc swój udział w tworzeniu programu wydarzenia.

Wstęp wolny.

Miejsce: Klub Hydrofornia.


18 MAJA (NIEDZIELA) - PUNKT WYBORCZY W MOK JÓZEFÓW.

 

21 MAJA (ŚRODA)

GODZ. 17:00-18:30 „ART JOURNALING NA LUZIE: WEWNĘTRZNY PORTRET, WEWNĘTRZNY KOLAŻ”/SZTUKA RESETU/WARSZTATY DLA DOROSŁYCH

Zanurz się w kreatywnej przestrzeni, odnajdź inspiracje do twórczych działań. Tym razem znajdziemy symbole, słowa i obrazy, które przypomną o tym, co daje nam wewnętrzną siłę i radość, co naprawdę kochamy, czym się kierujemy i o co dbamy w życiu. Prowadząca: Wanda Felis ze Sztuki Resetu.

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

Zapisy: [email protected]

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.


22 MAJA (CZWARTEK)

GODZ. 18:30 „PIERŚCIEŃ ŻYCIA”/SPEKTAKL DLA DZIECI (11-14 LAT)

Przedstawienie z gatunku fantasy. Rzeźbiarz Maciej wyrusza w podróż, by odnaleźć Pierścień Życia skradziony z krainy Waldheim, na którą spadają nieszczęścia i choroby. Maciej odwiedzi dziwne krainy i spotka przedziwne stwory. Czy wszystko zakończy się szczęśliwie i skradziony pierścień wróci do Waldheim? Występują: uczestnicy zajęć aktorskich Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie.

Tekst, muzyka i reżyseria: Przemysław Kaczyński.

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.


GODZ. 18:30 ROZGRYWKA W HYDROFORNI/GRAMY W PLANSZÓWKI I RPG

Ekipa Rozgrywkowy Świder zaprasza na kolejne cykliczne spotkanie dla wielbicieli gier fabularnych RPG i planszówek. Można spotkać podobnych sobie pasjonatów i spędzić ciekawie czas. Organizatorzy zachęcają do zgłaszania tytułów gier planszowych na czwartkową rozgrywkę. Można mieć więc swój udział w tworzeniu programu wydarzenia.

Wstęp wolny.

Miejsce: Klub Hydrofornia.

15.png

Decyzje z wymiarem podatku od nieruchomości za 2025 r. - skontaktuj się z referatem Wymiaru i Kontroli Podatkowej

2 miesiące temu

Ponownie przypominamy, że w tym roku nastąpi znaczące opóźnienie w doręczaniu decyzji z wymiarem podatku od nieruchomości, leśnego i rolnego na 2025 r.

Jak już wyjaśnialiśmy, jest to wynikiem modernizacji gruntów i budynków przeprowadzonej w 2024 r. przez Wydział Geodezji i Kartografii Starostwa Powiatowego w Otwocku. Akcja wprowadzania zmian w dotychczasowych danych dot. gruntów i budynków znajdujących się w granicach administracyjnych Miasta Józefów wciąż trwa.

Raz jeszcze zwracamy się z prośbą do właścicieli nieruchomości znajdujących się w Józefowie, którzy jeszcze nie zgłosili się do Referatu Wymiaru i Kontroli Podatkowej Urzędu Miasta Józefowa, o kontakt telefoniczny pod nr tel.: 22 779 00 32 oraz 22 779 00 56 lub osobisty w pok. nr 3 w bud. A.

W miarę możliwości, prosimy również o przekazanie tej informacji sąsiadom lub znajomym z Józefowa, którzy z różnych powodów nie korzystają z internetu.

Zapraszamy do MOK-u: 7-11 maja. Dużo się dzieje!

2 miesiące temu2 miesiące temu

7 MAJA (ŚRODA)

GODZ. 17:00-18:30 „ART JOURNALING NA LUZIE: KOLORY PAMIĘCI, KSZTAŁTY WSPOMNIEŃ”/SZTUKA RESETU/WARSZTATY DLA DOROSŁYCH

Zanurz się w kreatywnej przestrzeni, odnajdź inspiracje do twórczych działań. Bez teorii kolorów i zasad perspektywy, za to z turbo-porcją zabawy i uważności na samą siebie. Dla przyjemności, dla zdrowia, dla lepszego życia. Na pierwszym spotkaniu zanurzymy się we wspomnienia, obrazy, uczucia – sięgniemy po proustowskie magdalenki, które przywołują uśmiech, słodycz i emocje. Prowadząca: Wanda Felis ze Sztuki Resetu. Zapisy: [email protected]

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.


8 MAJA (CZWARTEK)

GODZ. 17:00-19:00 „NA CO DZIEŃ W DOMU DREWNIANYM”/SZKOLENIE DLA WŁAŚCICIELI I MIESZKAŃCÓW ZABYTKOWYCH BUDYNKÓW DREWNIANYCH LINII OTWOCKIEJ/SPOTKANIE INAUGURACYJNE.

Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Warszawie zaprasza na cykl bezpłatnych szkoleń dotyczących drewnianych budynków mieszkalnych. Komfort życia w dawnym budynku wymaga niezbędnych informacji teoretycznych oraz praktycznych, ułatwiających bieżącą dbałość o jego kondycję techniczną. Szkolenia odbywają się raz w miesiącu, od maja do grudnia 2025 r. Poprowadzą je specjaliści: Agnieszka Mielnik, Agnieszka Kozłowska, Dominik Mączyński, Robert Lewandowski.

Wstęp wolny.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.


GODZ. 18:30 ROZGRYWKA W HYDROFORNI/GRAMY W PLANSZÓWKI I RPG

Ekipa Rozgrywkowy Świder zaprasza na kolejne cykliczne spotkanie dla wielbicieli gier fabularnych RPG i planszówek. Można spotkać podobnych sobie pasjonatów i spędzić ciekawie czas. Organizatorzy zachęcają do zgłaszania tytułów gier planszowych na czwartkową rozgrywkę. Można mieć więc swój udział w tworzeniu programu wydarzenia.

Wstęp wolny.

Miejsce: Klub Hydrofornia.

 

9 MAJA (PIĄTEK)

GODZ. 17:00 „POZNAJ LAS”/CENTRUM EDUKACJI LEŚNEJ Z NADLEŚNICTWA CELESTYNÓW/SPOTKANIE EDUKACYJNE DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

Czy sosna zwyczajna może być niezwykła? Co ciekawego kryją w sobie mokradła? Jakie zwierzęta można zaobserwować na leśnym szlaku? O czym warto pamiętać przed wyruszeniem na leśną wędrówkę? Tego i wiele więcej dowiecie się podczas spotkania z leśnikiem. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję poznać charakterystykę okolicznych lasów oraz usłyszeć ciekawostki na temat lokalnej flory i fauny.

Prowadzenie: leśnik z Centrum Edukacji Leśnej z Nadleśnictwa Celestynów.

Czas: 60 minut.

Wstęp wolny.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.


GODZ. 18:00 „DUCH I MATERIA. MALARSKA OPOWIEŚĆ O JEDNOŚCI”/ANNA WIELGOSZ/WERNISAŻ WYSTAWY

Wystawa to spotkanie dwóch wymiarów – tego, co niewidzialne i tego, co przybiera formę. Obrazy powstałe w procesie malarstwa intuicyjnego Vedic Art nie są planowane. Nie powstają z gotowego pomysłu czy wizji. Symbole i formy pojawiają się spontanicznie – są jak zaszyfrowana wiadomość z głębin podświadomości. To, co się ujawnia na płótnie, niejednokrotnie zaskakuje samą artystkę.

Anna Wielgosz – dyplomowana arteterapeutka, nauczycielka malowania intuicyjnego Vedic Art.

Wstęp wolny.

Miejsce: galeria Rama MOK.


10 MAJA (SOBOTA)

GODZ. 10:00 „GÓRA MERAN”/WYCIECZKA ROWEROWA

Zapraszamy na wycieczkę rowerową z Januszem Prządką – józefowianistą i pasjonatem miasta. Dzieci do 12 roku życia mogą uczestniczyć w wycieczce pod opieką osoby dorosłej. Osoby pełnoletnie biorą udział na własną odpowiedzialność. Trasa będzie dłuższa, niż zwykle i nieco wymagająca. Liczba miejsc ograniczona.

Czas trwania: 4 godz.

Zapisy do 8 maja: [email protected]

Zbiórka: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.


GODZ. 16:00–20:00 MŁODZIEŻOWA MAJÓWKA WE FRANKÓWCE/15-25 LAT

Majówka we Frankówce to event skierowany do józefowskiej młodzieży, taki nasz „majówkowy grill”. Na miejscu czekać będą leżaki oraz gry (między innymi bule i minigolf), stanowisko do robienia lemoniady i wieczorowe jedzenie – chleb, hummus, warzywa, chipsy. Bierzcie też swoje przekąski, gry i instrumenty – spędźmy fajnie majowy wieczór. W planie są również: jam session, warsztaty z sitodruku, pokaz z Pracowni Kostiumu, bingo oraz easy math competition. Nie wiesz co to? Zajrzyj na nasze media społecznościowe i sam się przekonaj.

Wstęp wolny.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka oraz teren wokół.


GODZ. 18:00 „CHORY Z UROJENIA”/KARCZEWSKI TEATR KARTA

Molier był wprawnym obserwatorem ludzkiej natury. „Chory z urojenia” jest satyrą na ówczesną medycynę i lekarzy, ale nie brak w niej odniesień do dzisiejszych problemów. Pomimo barokowych dekoracji pewne padające tam kwestie brzmią zaskakująco współcześnie. Spektakl w brawurowym wykonaniu karczewskiego Teatru Karta, pod kierownictwem Laury Łącz.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie MOK oraz na biletyna.pl

Miejsce: sala widowiskowa MOK.


GODZ. 18:30 ROZGRYWKA W HYDROFORNI/GRAMY W PLANSZÓWKI I RPG

Ekipa Rozgrywkowy Świder zaprasza na kolejne cykliczne spotkanie dla wielbicieli gier fabularnych RPG i planszówek. Można spotkać podobnych sobie pasjonatów i spędzić ciekawie czas. Organizatorzy zachęcają do zgłaszania tytułów gier planszowych na czwartkową rozgrywkę. Można mieć więc swój udział w tworzeniu programu wydarzenia.

Wstęp wolny.

Miejsce: Klub Hydrofornia.


11 MAJA (NIEDZIELA)

GODZ. 7:00 MAJOWY SPACER ORNITOLOGICZNY

Zapraszamy miłośników przyrody na wspólne obserwowanie ptaków z doświadczonym przewodnikiem. Spacer będzie doskonałą okazją, by spędzić czas na świeżym powietrzu, poznać lokalną faunę i poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą.

Zapisy: [email protected] W razie rezygnacji bardzo prosimy o zgłoszenie tego do 8 maja, to pozwoli innym wziąć z udziału w spacerze.

Prowadzenie: Piotr Baranek, członek Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

Miejsce spotkania: Link do miejsca zbiórki otrzymacie Państwo przy zapisie.

GODZ. 10:00-14:00 „UKWIECAMY NASZE MIASTO”/WIOSENNY KIERMASZ OGRODNICZY

Burmistrz Miasta Józefowa, MOK i redakcja „Józefowa nad Świdrem” zapraszają na Wiosenny Kiermasz Ogrodniczy. Na placu przed urzędem, oprócz wystawców oferujących krzewy, drzewka i kwiaty, będzie przygotowany stół wymiany roślin. Gospodarze miasta rozdawać będą sadzonki sosnowe wraz z instrukcją sadzenia. W godz. 10:00-14:00 udostępniona będzie do zwiedzania zabytkowa, zrewitalizowana Willa Frankówka.


GODZ. 10:30 W POSZUKIWANIU ŚLADÓW HISTORII MIASTA/HISTORIE NIEOPOWIEDZIANE/SPACER HISTORYCZNY

Majowy spacer – już dwudziesty – będzie zarazem ostatnim w cyklu dogłębnego zwiedzania całego Józefowa. Zaczęliśmy cztery lata temu, w maju 2021 roku, przeszliśmy miasto wzdłuż i wszerz, poznaliśmy ciekawe miejsca na peryferiach, chociaż na pewno nie wszystko zostało odkryte. Na koniec pozostało kilka nieopowiedzianych obiektów. Będziemy kluczyć po mieście i odwiedzać domy, które nie pojawiły się na trasach dotychczasowych wycieczek.

Prowadzenie: Lidia Głażewska-Dańko.

Zapisy mail: [email protected] do 8 maja.

Zbiórka: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.

6.png

IV Bieg 3 Maja 2025

2 miesiące temu2 miesiące temu

:-)

icsir_bieg 3 maja_2025.png

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

2 miesiące temu

Burmistrz Miasta Józefowa zaprasza na obchody Święta Konstytucji 3 Maja w 234. rocznicę uchwalenia Konstytucji.

 

3 Maja 2025 r.

godz. 13:00 - Msza Święta w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych w Kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej (ul. Piotra Skargi 24, Józefów).

Bezpośrednio przed mszą złożenie kwiatów pod pomnikiem Powstania Warszawskiego (przy kościele).

godz. 14:00 - IV Bieg 3 Maja - start i meta na parkingu przy centrum handlowym “Milo Park”. Rejestracja uczestników on-line poprzez www.e-gepard.eu (Szczegóły https://www.jozefow.pl/kalendarz/?p=2&_id=1478).


3 maja.png

Zapraszamy do MOK-u: 29 kwietnia-7 maja

2 miesiące temu

29 KWIETNIA (WTOREK)

GODZ. 17:45 „MIEJ MARZENIA"/MAŁA MOKKA I MOKKA TEEN/KONCERT

Zespoły wokalne Mała Mokka i Mokka Teen zapraszają w kwietniowy poranek na muzyczną opowieść o marzeniach i nie tylko. W repertuarze pojawią się między innymi znane i popularne piosenki oraz kilka utworów, które stanowią nową przygodę dla obu zespołów.

Wstęp wolny.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.


4 MAJA (NIEDZIELA)

GODZ. 10:00 „RADOŚĆ-ZBÓJNA GÓRA”/WYCIECZKA ROWEROWA

Zapraszamy na wycieczkę rowerową z Januszem Prządką – józefowianistą i pasjonatem miasta. Dzieci do 12 roku życia biorą udział w wycieczce pod opieką osoby dorosłej. Osoby pełnoletnie biorą udział w wycieczce na własną odpowiedzialność. Liczba miejsc ograniczona.

Czas trwania: 4 godz.

Zbiórka: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.


GODZ. 18:00 „CHOPIN I IMPROWIZACJE”/ALEKSANDER DĘBICZ/„KONCERTY CHOPINOWSKIE PRZY TĘŻNI POD FRANKÓWKĄ”

Aleksander Dębicz jest wszechstronnym pianistą i kompozytorem, łączącym w swojej twórczości muzykę klasyczną, filmową i improwizowaną. Jego artystyczne działania obejmują kompozycje, aranżacje oraz występy jako solista i kameralista. Na koncie ma siedem albumów, trzy z nich były nominowane do Fryderyków. Najnowsza „#LetsBaRock” (2024) został nagrany z Jakubem Józefem Orlińskim.

Cykl „Koncerty Chopinowskie przy tężni pod Frankówką” realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Józefów 2025. Patronem honorowym jest Burmistrz Miasta Józefowa.

Wstęp wolny.

Miejsce: skwer przy Domu Nauk i Sztuki/Willi Frankówce. W przypadku złej pogody koncert przeniesiony będzie do sali widowiskowej.


5 MAJA (PONIEDZIAŁEK)

GODZ. 18:00-20:00 KOŁO FOTOGRAFICZNE

Zapraszamy na koło fotograficzne. Jest to kolejna inicjatywa grupy Młody Józefów. Jeżeli interesujesz się fotografią, lubisz robić zdjęcia i chciałbyś_abyś poznać nowe osoby, które też to pasjonuje to wpadnij na spotkanie koła fotograficznego. Stwórzmy miejsce dla pasjonatów fotografii, w którym będziemy się uczyć od siebie nawzajem, wymieniać się doświadczeniami i spędzać miło czas 7

Wstęp wolny

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka


7 MAJA (ŚRODA)

GODZ. 17:00-18:30 „ART JOURNALING NA LUZIE: KOLORY PAMIĘCI, KSZTAŁTY WSPOMNIEŃ”/SZTUKA RESETU/WARSZTATY DLA DOROSŁYCH

Zanurz się w kreatywnej przestrzeni, odnajdź inspiracje do twórczych działań. Bez teorii kolorów i zasad perspektywy, za to z turbo-porcją zabawy i uważności na samą siebie. Dla przyjemności, dla zdrowia, dla lepszego życia. Na pierwszym spotkaniu zanurzymy się we wspomnienia, obrazy, uczucia – sięgniemy po proustowskie magdalenki, które przywołują uśmiech, słodycz i emocje. Prowadząca: Wanda Felis ze Sztuki Resetu. Zapisy: [email protected]

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.

mokka teen.jpg

Zapraszamy do MOK-u: 24 kwietnia - 4 maja

3 miesiące temu3 miesiące temu

24 KWIETNIA (CZWARTEK)

GODZ. 18:30 ROZGRYWKA W HYDROFORNI/GRAMY W PLANSZÓWKI I RPG

Ekipa Rozgrywkowy Świder zaprasza na kolejne cykliczne spotkanie dla wielbicieli gier fabularnych RPG i planszówek. Można spotkać podobnych sobie pasjonatów i spędzić ciekawie czas. Organizatorzy zachęcają do zgłaszania tytułów gier planszowych na czwartkową rozgrywkę. Można mieć więc swój udział w tworzeniu programu wydarzenia.

Wstęp wolny.

Miejsce: Klub Hydrofornia.


27 KWIETNIA (NIEDZIELA)

GODZ. 9:00 „ŁĄKA PEŁNA ZIÓŁ”/SPACER ZIOŁOWY

Naszym kwietniowym miejscem spaceru z zielarką będzie malownicza łąka. Tutaj uczestnicy będą mieli okazję poznać popularne zioła, takie jak: mniszek lekarski, krwawnik pospolity czy babka lancetowata.

Prowadzenie: Anna Majkowska.

Zapisy: [email protected] do 24 kwietnia.

Czas trwania: 2 godz.

Miejsce spotkania: parking przy plaży miejskiej w Józefowie.


GODZ. 18:00 FUTUROPOLIS/KONCERT MULTIMEDIALNY

Futuropolis to koncert multimedialny, gdzie obok muzyki pojawiają się różnego rodzaju animacje, obrazy oraz warstwa liryczna. Innowacyjny projekt muzyczny, pierwszy tego typu w Polsce, łączący grę na żywo na perkusji z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Liderem jest perkusista i muzyk Gniewomir Tomczyk, za dźwięk oraz produkcję koncertu odpowiada Daniel Szyba. Głównym bohaterem jest jednak Lirael – sztuczna inteligencja, która zabiera widzów w podróż do świata wyobrażeń AI na temat przyszłości ludzkości.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie MOK oraz na biletyna.pl

Miejsce: sala widowiskowa MOK.


4 MAJA (NIEDZIELA)

GODZ. 18:00 „CHOPIN I IMPROWIZACJE”/ALEKSANDER DĘBICZ/„KONCERTY CHOPINOWSKIE PRZY TĘŻNI POD FRANKÓWKĄ”

Aleksander Dębicz jest wszechstronnym pianistą i kompozytorem, łączącym w swojej twórczości muzykę klasyczną, filmową i improwizowaną. Jego artystyczne działania obejmują kompozycje, aranżacje oraz występy jako solista i kameralista. Na koncie ma siedem albumów, trzy z nich były nominowane do Fryderyków. Najnowsza „#LetsBaRock” (2024) został nagrany z Jakubem Józefem Orlińskim.

Cykl „Koncerty Chopinowskie przy tężni pod Frankówką” realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Józefów 2025. Patronem honorowym jest Burmistrz Miasta Józefowa.

Wstęp wolny.

Miejsce: skwer przy Domu Nauk i Sztuki/Willi Frankówce. W przypadku złej pogody koncert przeniesiony będzie do sali widowiskowej.

planszówki małe.jpg

Zapraszamy do MOK-u: 17-27 kwietnia

3 miesiące temu3 miesiące temu

17 KWIETNIA (CZWARTEK)

GODZ. 18:30 ROZGRYWKA W HYDROFORNI/GRAMY W PLANSZÓWKI I RPG

Ekipa Rozgrywkowy Świder zaprasza na kolejne cykliczne spotkanie dla wielbicieli gier fabularnych RPG i planszówek. Można spotkać podobnych sobie pasjonatów i spędzić ciekawie czas. Organizatorzy zachęcają do zgłaszania tytułów gier planszowych na czwartkową rozgrywkę. Można mieć więc swój udział w tworzeniu programu wydarzenia.

Wstęp wolny.

Miejsce: Klub Hydrofornia.


21 KWIETNIA (PONIEDZIAŁEK)

GODZ.6:00 WIELKANOCNY SPACER ORNITOLOGICZNY

Zapraszamy na kolejny wiosenny spacer, tym razem uczestnicy będą nasłuchiwać wiosennych ptasich treli. Prowadzenie Piotr Baranek, członek Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

Udział bezpłatny. Zapisy: [email protected]

Miejsce spotkania: Link do miejsca zbiórki otrzymacie Państwo przy zapisie.


26 KWIETNIA (SOBOTA)

GODZ. 10:00 „RADOŚĆ-ZBÓJNA GÓRA”/WYCIECZKA ROWEROWA

Zapraszamy na wycieczkę rowerową z Januszem Prządką – józefowianistą i pasjonatem miasta. Dzieci do 12 roku życia biorą udział w wycieczce pod opieką osoby dorosłej. Osoby pełnoletnie biorą udział w wycieczce na własną odpowiedzialność. Liczba miejsc ograniczona.

Czas trwania: 4 godz.

Zapisy: [email protected] do 24 kwietnia.

Zbiórka: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.


GODZ. 11:00 „MIEJ MARZENIA"/MAŁA MOKKA I MOKKA TEEN/KONCERT

Zespoły wokalne Mała Mokka i Mokka Teen zapraszają w kwietniowy poranek na muzyczną opowieść o marzeniach i nie tylko. W repertuarze pojawią się między innymi znane i popularne piosenki oraz kilka utworów, które stanowią nową przygodę dla obu zespołów.

Wstęp wolny.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.


GODZ. 18:00 „W DRODZE”/ANIA KAROLSKA/KONCERT

Wokalistka, autorka tekstów i współautorka muzyki. W latach 90. rozpoczynała drogę muzyczną na Warsztatach Jazzowych w Puławach, potem współprowadziła program „Co jest grane?” na Polsacie, występowała na wielu ogólnopolskich festiwalach oraz w muzycznych produkcjach telewizyjnych dla dzieci i młodzieży. W 2024 roku postanowiła spełnić swoje najgłębsze marzenie i w pełni poświęcić się muzyce. Zadebiutowała albumem „W drodze”, który jest zapisem jej osobistej podróży do samoświadomości i akceptacji siebie. Płyta to zbiór utworów pełnych autentyczności, emocji i refleksji nad kobiecością, miłością do siebie i własnym rozwojem. Podczas koncertu wystąpią goście specjalni.

Bilety: 20 zł.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.


27 KWIETNIA (NIEDZIELA)

GODZ. 9:00 „ŁĄKA PEŁNA ZIÓŁ”/SPACER ZIOŁOWY

Naszym kwietniowym miejscem spaceru z zielarką będzie malownicza łąka. Tutaj uczestnicy będą mieli okazję poznać popularne zioła, takie jak: mniszek lekarski, krwawnik pospolity czy babka lancetowata.

Prowadzenie: Anna Majkowska.

Zapisy: [email protected] do 24 kwietnia.

Czas trwania: 2 godz.

Miejsce spotkania: parking przy plaży miejskiej w Józefowie.


GODZ. 18:00 FUTUROPOLIS/KONCERT MULTIMEDIALNY

Futuropolis to koncert multimedialny, gdzie obok muzyki pojawiają się różnego rodzaju animacje, obrazy oraz warstwa liryczna. Innowacyjny projekt muzyczny, pierwszy tego typu w Polsce, łączący grę na żywo na perkusji z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Liderem jest perkusista i muzyk Gniewomir Tomczyk, za dźwięk oraz produkcję koncertu odpowiada Daniel Szyba. Głównym bohaterem jest jednak Lirael – sztuczna inteligencja, która zabiera widzów w podróż do świata wyobrażeń AI na temat przyszłości ludzkości.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie MOK oraz na biletyna.pl

Miejsce: sala widowiskowa MOK.

11.png

Zapraszamy do MOK-u: 10-12 kwietnia

3 miesiące temu3 miesiące temu

10 KWIETNIA (CZWARTEK)

GODZ. 17:30-19:30 LOKALNE HISTORIE

Zapraszamy na cykliczne spotkania, podczas których rozmawiamy o Józefowie, jego historii, dawnych mieszkańcach. Kluczem do poznania miasta stają się opowieści – o ludziach i miejscach związanych

z naszymi okolicami. W swobodnej atmosferze wymieniamy się wiedzą oraz spostrzeżeniami na temat lokalnych spraw z przeszłości oraz tego, jaki mają wpływ na teraźniejszość. Współpracujemy z Miejską Biblioteką Publiczną w Józefowie. Razem tworzymy Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej.

Prowadzenie: Lidia Głażewska-Dańko.

Wstęp wolny.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.

 

11 KWIETNIA (PIĄTEK)

GODZ. 18:00 ŚLADAMI MISTRZÓW/OLAF LUBASZENKO

Olaf Lubaszenko zadebiutował jako czternastolatek w serialu „Życie Kamila Kuranta” (1982). Kolejne role zagrał m.in. w „Piłkarskim pokerze” Janusza Zaorskiego i filmach Krzysztofa Kieślowskiego: „Dekalogu VI” i „Dekalogu X” oraz „Krótkim filmie o miłości” – za kreację w nim otrzymał nagrodę na genewskim festiwalu „Gwiazdy Jutra”. Olbrzymią popularność przyniosły aktorowi role w filmach Władysława Pasikowskiego: „Kroll”, „Psy”, „Demony wojny wg Goi”, „Operacja Samum”. Jako reżyser zadebiutował w 1997 roku filmem „Sztos”. Wyreżyserował też m.in. filmy „Chłopaki nie płaczą” i „Poranek kojota”. Występuje na scenach teatralnych. Z naszym gościem porozmawiamy o tym, co jest najważniejsze w budowaniu roli, skąd pojawiła się u niego miłość do piłki nożnej, co spowodowało, że pojawił się po drugiej stronie ekranu jako reżyser? To tylko niektóre tematy, które poruszone będą w naszej rozmowie.

Prowadzenie: Andrzej Kurdziel.

Patronat medialny: Radio Nowy Świat.

Wstęp wolny.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.


12 KWIETNIA (SOBOTA)

WIELKANOCNA FRANKÓWKA

GODZ. 11:00 „WITAJ WIOSNO”/ZESPÓŁ KUKAJ KUKAWKO/KONCERT RODZINNY

Zapraszamy na koncert pełen śpiewu, tańca i wspólnej zabawy. Poznamy obyczaje związane z witaniem wiosny i tradycjami wielkanocnymi. Dzieci będą miały okazję posłuchać dawnych piosenek, wziąć udział we wspólnych tańcach i korowodach. Pełen radości, energii i koloru koncert będzie wyjątkowym doświadczeniem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. To dobra zabawa dla wszystkich, z muzyką skrzypiec, basetli, akordeonu, bębenka obręczowego, grzechotki, piszczałek i innych.   Muzycy: Witold Zalewski, Ewa Szymczak, Karol Majerowski.

Czas trwania: 45 min.

Bezpłatne wejściówki: do odbioru w kasie MOK oraz na biletyna.pl

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.


GODZ. 11:00 „WIELKANOCNA FEERIA BARW”/KREATYWNE WARSZTATY FLORYSTYCZNE

Uczestnicy stworzą niepowtarzalne dekoracje wielkanocne. W atmosferze twórczej zabawy i wiosennej inspiracji będziemy pracować z różnorodnymi materiałami, takimi jak kolorowe skorupki jaj, pasmanteria, miękki mech, delikatne gałązki oraz subtelne piórka. Nie zabraknie również rozmów o symbolice wielkanocnych ozdób oraz inspiracji dotyczących aranżacji świątecznego stołu. Dołącz i poczuj radość tworzenia wiosennych kompozycji.

Prowadzenie: Małgorzata Kruk. Zwrot za materiały plastyczne 50 zł, płatne gotówką u prowadzącej.

Zapisy: [email protected] do 10 kwietnia.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.


GODZ. 18:00 „RAZ, DWA, TRZY ….DZIEŚCI PIĘĆ OKRĄŻEŃ WOKÓŁ SŁOŃCA”/JUBILEUSZ 35-LECIA ZESPOŁU RAZ, DWA, TRZY/KONCERT

35 lat temu, na korytarzu akademika w Zielonej Górze, trójka młodych ludzi zagrała pierwsze wspólne dźwięki i zaczęła się historia. Historia zespołu, który pozostał wierny sobie i swojej muzycznej drodze, konsekwentnie krocząc z boku głównego nurtu. Historia zespołu, który w tylko sobie znany sposób potrafił połączyć talent literacki Adama Nowaka z muzyczną finezją i fantazją, wytwarzając swój własny, charakterystyczny i rozpoznawalny muzyczno-literacki język. Zespołu, który przez te wszystkie lata zbudował ogromną więź ze słuchaczami, grając tysiące koncertów – od małych klubów, po wielkie sale koncertowe.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.

BRAK BILETÓW

7.png

Woda w sieci w Józefowie jest stale monitorowana i jest zdatna do picia

3 miesiące temu

Hydrosfera Józefów Sp. z o .o.  informuje, że awaria sieci wodociągowej w Otwocku nie dotyczy Stacji Uzdatniania Wody w Józefowie.  Woda w sieci w Józefowie jest stale monitorowana i jest zdatna do picia.

Hydrosfera jest gotowa do pomocy mieszkańcom Otwocka.


Informujemy, że można pobrać wodę ze zdrojów na terenie Józefowa.

Zapraszamy do MOK-u: 4-10 kwietnia

3 miesiące temu3 miesiące temu

4 KWIETNIA (PIĄTEK)

GODZ. 18:00 KAMILA GUZAL-POŚREDNIK/WERNISAŻ WYSTAWY

Urodziła się i wychowała w Warszawie, ale od siedemnastu lat mieszka i tworzy w Otwocku. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych oraz Wydział Grafiki warszawskiej ASP. Uprawia malarstwo olejne, akrylowe, akwarelowe. Jej ukochaną dziedziną jest grafika, a ostatnimi laty wykonuje głównie linoryt. W dorobku Kamili Guzal znajdują się również litografia oraz techniki druku wklęsłego. Jej pasją jest także muzyka, śpiewa od lat w otwockim chórze Lira.

Wstęp wolny.

Miejsce: galeria WEJŚCIE MOK

 

5 KWIETNIA (SOBOTA)

PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNA FRANKÓWKA – SPEKTAKL I WARSZTATY RODZINNE 6+

GODZ. 11:00 „WPUŚĆ DZIKA NA SCENĘ, CZYLI KULTURKA W NATURZE!”/SPEKTAKL

Janek natrafia w lesie na leśnego skrzata. To początek magicznej przygody, która opowiada o naturze

i ekologii w sposób zabawny i pouczający. Spektakl mówi o znaczeniu przyrody, bioróżnorodności, ważności ekosystemów oraz poszanowaniu życia w środowisku naturalnym. Zachęca do refleksji nad naszymi codziennymi doświadczeniami oraz do powrotu do korzeni natury i odkrywania jej pierwotnej mocy i piękna.

Czas trwania: 45 min.


Po spektaklu, o godz. 12:00, zapraszamy na warsztaty pt. „PRZYRODA JEST BLIŻEJ, NIŻ MYŚLISZ”. Poruszymy temat bioróżnorodności i zastanowimy się, dlaczego jest tak ważna. Aby ją odrobinę wspomóc, uczestnicy przygotują kule nasienne z nasionami rodzimych łąkowych roślin kwietnych. Poznamy także polskie płazy i ich zwyczaje, przygotowując się w ten sposób do wiosennych obserwacji przyrody. Wytężymy zmysły pracując nad swoją uważnością i dotkniemy tematu aromaterapii i lasoterapii.

Prowadzenie: Monika i Karol Bykowscy/Cudosfera.

Czas trwania: 90 min.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.

BRAK WEJŚCIÓWEK



6 KWIETNIA (NIEDZIELA)

GODZ. 18:00 „KĀLA TARKA”/SANDHYA UDUPA/POKAZ TAŃCA

Zapraszamy na występ Sandhyai Udupy, która przeniesie nas w magiczny świat klasycznego tańca indyjskiego bharatanatyam. To niezwykła okazja do obejrzenia pokazu, w którym ożywa piękno tańca oraz bogactwo jego tradycji. Sandhya Udupa to utalentowana artystka bharatanatyam, pełna wdzięku i piękna, wychowana w bogatej kulturze sztuki i tradycji. Jest przedstawicielką nowej generacji tancerzy, zaangażowaną w popularyzację najpiękniejszych aspektów kultury indyjskiej. Pokaz jest częścią projektu organizowanego przez Mohini Indian Dance Group oraz Tandava Natyam School of Performing Arts.

Wstęp wolny.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.

 

7 KWIETNIA (PONIEDZIAŁEK)

GODZ. 18:00 „NIE TYLKO PTAKI”/FOTOGRAFIE ELŻBIETY ROGACZEWSKIEJ-CZĘPIŃSKIEJ/WERNISAŻ WYSTAWY

Prace przedstawiają przyrodę ożywioną, głównie ptaki, ale nie tylko. W przeważającej większości zdjęcia zostały wykonane na terenie Polski, niektóre także w Bułgarii. Elżbieta Rogaczewska-Czępińska jest członkiem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP, Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, członkiem Stowarzyszenia Ogólnopolska Grupa Twórcza ART FOKUS 13 oraz Związku Polskich Fotografów Przyrody. Od 2019 roku pełni funkcję wiceprezeski Okręgu Mazowieckiego ZPFP. Wystawa prezentowana będzie do końca maja.

Wstęp wolny.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.


10 KWIETNIA (CZWARTEK)

GODZ. 17:30-19:30 LOKALNE HISTORIE

Zapraszamy na cykliczne spotkania, podczas których rozmawiamy o Józefowie, jego historii, dawnych mieszkańcach. Kluczem do poznania miasta stają się opowieści – o ludziach i miejscach związanych

z naszymi okolicami. W swobodnej atmosferze wymieniamy się wiedzą oraz spostrzeżeniami na temat lokalnych spraw z przeszłości oraz tego, jaki mają wpływ na teraźniejszość. Współpracujemy z Miejską Biblioteką Publiczną w Józefowie. Razem tworzymy Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej.

Prowadzenie: Lidia Głażewska-Dańko.

Wstęp wolny.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.

2.png

Kategorie

Kalendarz wydarzeń

pon
wt
śr
czw
pt
sob
niedz