10 KWIETNIA (CZWARTEK)
GODZ. 17:30-19:30 LOKALNE HISTORIE
Zapraszamy na cykliczne spotkania, podczas których rozmawiamy o Józefowie, jego historii, dawnych mieszkańcach. Kluczem do poznania miasta stają się opowieści – o ludziach i miejscach związanych
z naszymi okolicami. W swobodnej atmosferze wymieniamy się wiedzą oraz spostrzeżeniami na temat lokalnych spraw z przeszłości oraz tego, jaki mają wpływ na teraźniejszość. Współpracujemy z Miejską Biblioteką Publiczną w Józefowie. Razem tworzymy Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej.
Prowadzenie: Lidia Głażewska-Dańko.
Wstęp wolny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.
11 KWIETNIA (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 ŚLADAMI MISTRZÓW/OLAF LUBASZENKO
Olaf Lubaszenko zadebiutował jako czternastolatek w serialu „Życie Kamila Kuranta” (1982). Kolejne role zagrał m.in. w „Piłkarskim pokerze” Janusza Zaorskiego i filmach Krzysztofa Kieślowskiego: „Dekalogu VI” i „Dekalogu X” oraz „Krótkim filmie o miłości” – za kreację w nim otrzymał nagrodę na genewskim festiwalu „Gwiazdy Jutra”. Olbrzymią popularność przyniosły aktorowi role w filmach Władysława Pasikowskiego: „Kroll”, „Psy”, „Demony wojny wg Goi”, „Operacja Samum”. Jako reżyser zadebiutował w 1997 roku filmem „Sztos”. Wyreżyserował też m.in. filmy „Chłopaki nie płaczą” i „Poranek kojota”. Występuje na scenach teatralnych. Z naszym gościem porozmawiamy o tym, co jest najważniejsze w budowaniu roli, skąd pojawiła się u niego miłość do piłki nożnej, co spowodowało, że pojawił się po drugiej stronie ekranu jako reżyser? To tylko niektóre tematy, które poruszone będą w naszej rozmowie.
Prowadzenie: Andrzej Kurdziel.
Patronat medialny: Radio Nowy Świat.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.
12 KWIETNIA (SOBOTA)
WIELKANOCNA FRANKÓWKA
GODZ. 11:00 „WITAJ WIOSNO”/ZESPÓŁ KUKAJ KUKAWKO/KONCERT RODZINNY
Zapraszamy na koncert pełen śpiewu, tańca i wspólnej zabawy. Poznamy obyczaje związane z witaniem wiosny i tradycjami wielkanocnymi. Dzieci będą miały okazję posłuchać dawnych piosenek, wziąć udział we wspólnych tańcach i korowodach. Pełen radości, energii i koloru koncert będzie wyjątkowym doświadczeniem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. To dobra zabawa dla wszystkich, z muzyką skrzypiec, basetli, akordeonu, bębenka obręczowego, grzechotki, piszczałek i innych. Muzycy: Witold Zalewski, Ewa Szymczak, Karol Majerowski.
Czas trwania: 45 min.
Bezpłatne wejściówki: do odbioru w kasie MOK oraz na biletyna.pl
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.
GODZ. 11:00 „WIELKANOCNA FEERIA BARW”/KREATYWNE WARSZTATY FLORYSTYCZNE
Uczestnicy stworzą niepowtarzalne dekoracje wielkanocne. W atmosferze twórczej zabawy i wiosennej inspiracji będziemy pracować z różnorodnymi materiałami, takimi jak kolorowe skorupki jaj, pasmanteria, miękki mech, delikatne gałązki oraz subtelne piórka. Nie zabraknie również rozmów o symbolice wielkanocnych ozdób oraz inspiracji dotyczących aranżacji świątecznego stołu. Dołącz i poczuj radość tworzenia wiosennych kompozycji.
Prowadzenie: Małgorzata Kruk. Zwrot za materiały plastyczne 50 zł, płatne gotówką u prowadzącej.
Zapisy: [email protected] do 10 kwietnia.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.
GODZ. 18:00 „RAZ, DWA, TRZY ….DZIEŚCI PIĘĆ OKRĄŻEŃ WOKÓŁ SŁOŃCA”/JUBILEUSZ 35-LECIA ZESPOŁU RAZ, DWA, TRZY/KONCERT
35 lat temu, na korytarzu akademika w Zielonej Górze, trójka młodych ludzi zagrała pierwsze wspólne dźwięki i zaczęła się historia. Historia zespołu, który pozostał wierny sobie i swojej muzycznej drodze, konsekwentnie krocząc z boku głównego nurtu. Historia zespołu, który w tylko sobie znany sposób potrafił połączyć talent literacki Adama Nowaka z muzyczną finezją i fantazją, wytwarzając swój własny, charakterystyczny i rozpoznawalny muzyczno-literacki język. Zespołu, który przez te wszystkie lata zbudował ogromną więź ze słuchaczami, grając tysiące koncertów – od małych klubów, po wielkie sale koncertowe.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.
BRAK BILETÓW