20 LUTEGO (CZWARTEK)
GODZ. 17:30-19:30 LOKALNE HISTORIE
Zapraszamy na cykliczne spotkania, podczas których rozmawiamy o Józefowie, jego historii, dawnych mieszkańcach. Kluczem do poznania miasta stają się opowieści o ludziach i miejscach związanych z naszymi okolicami. W swobodnej atmosferze wymieniamy się wiedzą oraz spostrzeżeniami na temat lokalnych spraw z przeszłości oraz tego, jaki mają wpływ na teraźniejszość. Wspólnie uzupełniamy historyczną mapę Józefowa. Współpracujemy z Miejską Biblioteką Publiczną w Józefowie. Razem tworzymy Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej.
Prowadzenie: Lidia Głażewska-Dańko.
Wstęp wolny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.
21-22 LUTEGO (PIĄTEK-SOBOTA)
NOC SÓW W JÓZEFOWIE 2025
Na wszystkie piątkowe wydarzenia brak już miejsc. Podobnie jak na sobotni spacer wieczorny. Zapraszamy jednak na warsztaty w sobotnie przedpołudnie. Na oba warsztaty wstęp wolny, obowiązują zapisy do 19 lutego: a.parzych-bucka@mokjozefow.pl
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.
GODZ. 11:00 CZY MOŻNA WYTROPIĆ SOWĘ W DOMU NAUKI I SZTUKI/WILLI FRANKÓWCE? – WARSZTATY RODZINNE 3-5 LAT.
Będziemy słuchać, oglądać, szukać a przede wszystkim tworzyć. Potrzebne będą takie cechy jak szybkość, spostrzegawczość, wyobraźnia i odwaga. Nie zapomnijcie o zabraniu dobrego humoru.
Na zajęcia zapraszamy dzieci wraz z opiekunem.
Prowadzenie: Urszula Pawlak-Biernat.
Czas: 60 min.
GODZ. 11 „SZYDEŁKOWE SOWY” – WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY 10+ I DOROSŁYCH
Zapraszamy na kreatywne warsztaty szydełkowe, których głównym motywem są urocze sowy! Podczas zajęć nauczysz się, jak za pomocą szydełka stworzyć wyjątkowe dekoracje i maskotki inspirowane tymi majestatycznymi ptakami. Materiały i narzędzia zapewniamy na miejscu. Część maskotek przekażemy dla dzieci z CZD. Uwaga! Wymagane są podstawy szydełkowania.
Prowadzenie: Ewa Walo.
Czas: 120 min.
22 LUTEGO (SOBOTA)
GODZ. 18:30 ROZGRYWKA W HYDROFORNI NR 17
Przed nami kolejne spotkanie dla wielbicieli gier planszowych i RPG. Zainteresowanie nimi rośnie z wydarzenia na wydarzenie, atmosfera bywa gorąca, emocje buzują. Gry łączą pokolenia i integrują. Można zgłaszać własne tytuły.
Wstęp wolny.
Miejsce: Klub Hydrofornia.
23 LUTEGO (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 „HISTORIA JAKUBA”/SPEKTAKL
„Historia Jakuba” Tadeusza Słobodzianka to opowieść inspirowana faktami o księdzu i filozofie Romualdzie Jakubie Wekslerze-Waszkinelu, który dowiaduje się, że nie jest tym, kim jest. Podejmuje zatem niełatwą próbę poznania swej prawdziwej tożsamości. Odkrywanie na nowo swoich korzeni, konieczność zdefiniowania wiary, narodowości i pochodzenia, okazuje się raz straszne, raz śmieszne. Reżyseria Aldona Figura. Występuje Łukasz Lewandowski.
Bilety: 60 zł normalny/40 zł ulgowy.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.
28 LUTEGO (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 „ŚLADAMI MISTRZÓW”/WOJCIECH MALAJKAT
Wojciech Malajkat to aktor, reżyser i wykładowca, obecnie dyrektor warszawskiego Teatru Współczesnego. Przez dwie kadencje pełnił funkcję rektora Akademii Teatralnej w Warszawie. Niezapomniany Rzędzian z „Ogniem i mieczem”, cała Polska pokochała go również za rolę Wojciecha Kamińskiego w „Listach do M”. Warto również dodać, że jak do tej pory był najmłodszym Hamletem w historii polskiego teatru. Porozmawiamy o tym, co zmienił dubbing w jego zawodowym życiu i dlaczego Jerzy Grzegorzewski był ważną postacią dla niego samego. Spotkanie poprowadzi Andrzej Kurdziel.
Patronat medialny Radio Nowy Świat.
Wstęp: bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie MOK oraz na biletyna.pl
Miejsce: sala widowiskowa MOK.