Ta strona wymaga JavaScript do poprawnego działaniaZapraszamy do MOK-u: 4-7 października
Miasto Józefów - w Kontakcie JST

Ogłoszenia

Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu

Zapraszamy do MOK-u: 4-7 października

21 dni temu

4 PAŹDZIERNIKA (PIĄTEK)

GODZ. 18:00 „REALNE/NIEREALNE 2.0”/WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA JULII KUBICY

„Interesują mnie zwykłe sytuacje, miejsca i bohaterowie, bo gdy przyjrzeć im się z bliska, można odkryć nowe światy, formy i znaczenia. A realne staje się nierealnym” – opowiada Julia Kubica. Artystka zaczęła malować prawie dekadę temu mieszkając w Bieszczadach. Jest absolwentką Studiów Podyplomowych ASP im. W. Strzemińskiego w Łodzi (2023). Pracuje w technikach: akryl, olej, pastel, techniki mieszane, kolaż. Od ośmiu lat jest mieszkanką Józefowa. Pracuje w MOK Józefów zajmując się graficzną stroną promocji ośrodka.

Wstęp wolny. Wystawa potrwa do 29 listopada.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka

 

5 PAŹDZIERNIKA (SOBOTA)

GODZ. 10:00 MIEJSCA HISTORYCZNE, MIEJSCA CIEKAWE/„SZLAKIEM HISTORII BUNKRÓW WIĄZOWNA”/WYCIECZKA ROWEROWA

Trasa wycieczki to ok. 15 km, czas: 4 godz. Wycieczka historyczno-rekreacyjna. Prosimy o zabranie kamizelek rowerowych. Dzieci obowiązkowo zakładają kaski rowerowe. Prowadzenie: Janusz Prządka.

Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy do 3 października: [email protected]

Wyjazd: Spod Domu Nauki i Sztuki/Willi Frankówki, ul. Kard. Wyszyńskiego 2.


GODZ. 11:00 „DOOKOŁA”/KONCERT DLA DZIECI ŚWIĘTOŃ/WIŚNIEWSKI/OSICKI

„Muzyka, która traktuje dzieci poważnie. Nasz koncert to zaproszenie dzieci do wspólnego muzykowania i niepoważnych rozmów na poważne tematy” – opowiadają muzycy. Trio tworzą: Agata Świętoń – autorka muzyki i tekstów, wokalistka; Paweł Osicki PUSZ – perkusista, wokalista, inżynier dźwięku i producent oraz Ignacy Jan Wiśniewski – gra na instrumentach klawiszowych i śpiew.

Bilety: 20 zł normalny/15 zł ulgowy.

Miejsce: sala widowiskowa MOK

 

GODZ. 18:00 „MOJE CIAŁO JEST MOJE OD WCZORAJ”/MONODRAM

Spektakl daje otuchę, nadzieję i odwagę do podążania za głosem serca. Jest to wzruszająca, pełna zwrotów akcji i niepozbawiona humoru opowieść o odwadze, marzeniach i miłości (także tej do siebie). Historia kobiety, która pewnego dnia budzi się obok obcego mężczyzny, w obcym domu, zupełnie nie pamiętając kim jest. Krysia po latach błądzenia po obcych lądach znajduje w sobie odwagę i szczerość, by wkroczyć na własną ścieżkę serca. Monodram został napisany i wyreżyserowany przez Hankę Bondarenko – aktorkę, reżyserkę i dramatopisarkę.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie MOK oraz na biletyna.pl. Czas trwania 70 min.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.

 

6 PAŹDZIERNIKA (NIEDZIELA)

GODZ. 18:00 „PIAZZOLA for 4!”/KONCERT

Koncert wypełniony muzyką Astora Piazzolli. Publiczność pozna historie o podbojach sercowych artysty, barwne perypetie kolejnych zauroczeń kompozytora i wpływ kobiet na jego twórczość. Nie zabraknie „Czterech Pór Roku w Buenos Aires” – monumentalnego dzieła życia kompozytora oraz nieśmiertelnego „Libertango” w odsłonie kwartetowej. Na scenie wystąpi duet gitarowo-fortepianowy Walicki-Popiołek Duo, któremu będą towarzyszyć wokalistka Patrycja Zarychta oraz perkusista Gniewomir Tomczyk.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie MOK oraz na biletyna.pl. Czas trwania 60 min.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.

 

7 PAŹDZIERNIKA (PONIEDZIAŁEK)

GODZ. 18:00 „MAŁO LAT MAM, CZYTAM SAM”/WYKŁAD DLA RODZICÓW

Zapraszamy na wykład skierowany do rodziców dzieci w wieku 0-6 lat, zachęcający do nauki wczesnego czytania. Kiedy najlepiej rozpocząć naukę czytania? Od czego zacząć pracę z dzieckiem? Czy metody nauczania mają znaczenie? Co może być przyczyną niepowodzeń i jak sobie z nimi radzić? Co wpływa na chęć lub niechęć do czytania? Solidna dawka sprawdzonych i atrakcyjnych zabaw i zadań związanych z czytaniem.

Prowadzenie: Renata Frąckiewicz – terapeutka, logopedka i nauczycielka.

Wstęp wolny. Czas trwania 90 min.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.


„MÓJ DOM. LUDNOŚĆ CYWILNA W OBLICZU WOJEN: POLSKA,UKRAINA, SYRIA, IRAK, LIBAN”/WYSTAWA PLENEROWA

Na wystawie, przygotowanej przez Polską Akcję Humanitarną we współpracy z Domem Spotkań z Historią, oglądamy archiwalne zdjęcia z Polski z okresu II wojny światowej i tuż po jej zakończeniu. Zestawiono je ze współczesnymi obrazami wojny z Iraku, Libanu, Syrii i Ukrainy z lat 2019-2022. Ich autorką jest współpracująca z PAH fotografka Agata Grzybowska. Historyczne fotografie pochodzą ze zbiorów Centralnej Agencji Fotograficznej (obecnie Polska Agencja Prasowa) oraz z archiwów amerykańskich korespondentów wojennych Juliena Bryana i Johna Vachona. Ekspozycję tworzą 23 fotografie.

Wystawa potrwa do końca listopada.

Miejsce: Galeria Park, skwer przed MOK.

Lokalizacja

Galeria

  • 2.png
  • 3.png
  • 4.png
  • 5.png
  • 6.png
  • 7.png
  • 20240927_124926.jpg