Ta strona wymaga JavaScript do poprawnego działaniaZapraszamy do MOK-u: 22-25 marca
Miasto Józefów - w Kontakcie JST

Ogłoszenia

Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu

Zapraszamy do MOK-u: 22-25 marca

8 miesięcy temu8 miesięcy temu

22 MARCA (PIĄTEK)

GODZ. 18:00 Scenariusze przyszłości/Nowość!

Od tysiącleci człowiek próbował przewidzieć przyszłość. Najczęściej próby miały charakter magiczny i/lub religijny, a wiedza o tym co może się wydarzyć w przyszłości była zarezerwowana dla nielicznych. Dziś, mając dostęp do nowoczesnych technologii i ogromnych ilości danych, jesteśmy w stanie analizować różnorodne zjawiska w skali globalnej, zwane „megatrendami”. Identyfikacja sił, zmieniających kierunek rozwoju świata stanowi jedno z podstawowych narzędzi prognozowania przyszłości.

Spotkanie 1.: „Megatrendy i ich wpływ na nasze życie”

Podczas wykładu zaprezentujemy najważniejsze trendy zachodzące w skali makro oraz postaramy się wytłumaczyć ich wpływ na nasze życie codzienne. Wspólnie zastanowimy się w jaki sposób można się przygotować na to, co nas może czekać w najbliższej przyszłości.

Spotkanie poprowadzą eksperci z Grupy Obserwatorium.

Wstęp wolny.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.


23 MARCA (SOBOTA)

GODZ. 11:00 Rodzinne warsztaty wielkanocne/BRAK MIEJSC

Zapraszamy na dwa równoległe spotkania wprowadzające w wielkanocną atmosferę.

Jak kiedyś Babcia z Dziadkiem do Świąt się szykowali – rodzinne warsztaty muzyczno-ruchowe 3+ Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami do wspólnej zabawy przybliżającej tradycje regionalne, wiosenne przyśpiewki i wielkanocne wyliczanki. Prowadzenie: Anna Krzyżowska. Czas: 60 min.

Wszystko o jajku wielkanocnym – rodzinne warsztaty etnograficzno-plastyczne 6+

Podczas prelekcji z pokazem slajdów uczestnicy poznają świąteczne symbole i zwyczaje, m.in.: Siuda Babę, Pucheroki, kawalkadę wielkanocną, wróżby i zabawy, sposoby zdobienia jajek, symbolikę jajka. Na koniec każdy wykona zdobione jajo. Prowadzenie: Agnieszka Tomaszczuk-Rosołowska. Czas: 90 min. Opiekunowie uczestniczą w warsztatach razem z dziećmi.

Udział bezpłatny. Zapisy do 21 marca: [email protected].

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.

 

GODZ. 18:00 Pianoforte/film dokumentalny/POKAZ Z APLIKACJĄ KINO DOSTĘPNE*

reż. Jakub Piątek/Polska, 2023/ 89 min

Ogromne emocje i szansa, która zdarza się raz w życiu. W trakcie eliminacji jest ich 160, do finału trafia zaledwie 12 osób. Konkurs Chopinowski jest najbardziej prestiżowym wydarzeniem tego typu na świecie. Odbywa się co pięć lat w Warszawie i biorą w nim udział największej sławy pianiści i pianistki.

Na pierwszym planie w filmie znajdują się młodzi uczestnicy konkursu z różnych stron świata i ich marzenia. Swoje życie od dzieciństwa podporządkowali grze na fortepianie i czują się gotowi, żeby stanąć do rywalizacji. Mamy szansę obserwować ich zakulisowe katorżnicze przygotowania, ale towarzyszymy im także prywatnie, kiedy odsłaniają swoje barwne, niepokorne osobowości. Niektórzy marzą o graniu w ulubioną grę na konsoli, inni w oczekiwaniu na werdykt spędzają bezsenne noce w warszawskich barach. Nieubłagane reguły konkursu sprawiają, że nie dla wszystkich znajdzie się miejsce na podium. To wciągająca opowieść o dojrzewaniu, buncie i muzyce w cieniu ogromnych oczekiwań. 

Nowy film Kuby Piątka („Primetime”) był hitem festiwalu Sundance i otrzymał Nagrodę Publiczności w czasie największego polskiego festiwalu filmowego – Millennium Docs Against Gravity.

*Dzięki aplikacji KINO DOSTĘPNE pokaz jest przeznaczony również dla osób ze specjalnymi potrzebami w obszarze wzroku oraz mającymi trudności z czytaniem napisów. Aplikacja pozwala na oglądanie filmów z:

- Audiodeskrypcją - lektor czyta zarówno dialogi i opisuje sytuację na ekranie

- Z dźwiękową wersją napisów - lektor czyta napisy.

W obsłudze aplikacji pomogą wolontariuszki z grupy PAŃ PRO 50+

Bilety: 20 normalny/10 ulgowy.

Miejsce: kino MUZA MOK.

 

24 MARCA (NIEDZIELA)

GODZ. 18:00 Krzysztof Ścierański Quartet/koncert

Koncert promujący płytę „Jazz Rock i Święty Spokój” wydaną w 2022 r.

Krzysztof Ścierański to wirtuoz gitary basowej i kompozytor, artysta niezależny, tworzy muzykę instrumentalną improwizowaną. Najlepsza jazzowa gitara basowa Polski według magazynu „Jazz Forum” od roku 1984 do dziś. Na przestrzeni minionych 50 lat twórczej i nie tylko jazz-rockowej działalności dał się poznać jako członek słynnych zespołów: Anawa, Laboratorium, Air Condition, String Connection, a potem lider zakładanych od lat 80-tych supergrup: Ścierański Surzyn Trio, Ścierański Trio, Music Painters, The Colors, New Quartet, Ścierański Quartet. Nie sposób wymienić wszystkich składów i wykonawców, z którymi współpracował, nagrywał płyty, tworzył ścieżki dźwiękowe do filmów, spektakli i innych projektów. O szerokim spektrum jego aktywności świadczy 150 płyt, które ma w swojej dyskografii.

Zespół wystąpi w składzie: Krzysztof Ścierański – gitara basowa, midi bass, gitary;

Waldemar Gołębski – EWI (Ryszard Styła, Włodzimierz Kiniorski, NitelineJazz); Grzegorz Górkiewicz – instrumenty klawiszowe (Ewa Demarczyk, Andrzej Zaucha, Skaldowie); Marcin Ścierański – perkusja (Kwiat Jabłoni, Helroth, Percival Schuttenbach).

Bilety: 40 normalny/30 ulgowy.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.

 

25 MARCA (PONIEDZIAŁEK)

GODZ. 18:00 „Abstrakcyjne ścieżki”/finisaż wystawy malarstwa Urszuli Poncyljusz

„Moje abstrakcje są sugestią miejsc, przedmiotów, niekiedy postaci, tworzone z wykorzystaniem naszkicowanych pomysłów i odniesień pamięci. Czasami rozwijane są intuicyjnie, inspiracja przybiera mniej bezpośrednią formę i to, co mnie inspiruje, pochodzi z wnętrza – z moich nadziei, lęków, miłości, zmartwień, tęsknot i smutków. Interesują mnie głównie relacje tworzone za pomocą koloru i kontrastów, harmonie lub nawet skłócanie kolorów, poszukiwanie czystych form, aby konstrukcja i układ poszczególnych elementów na płaszczyźnie zyskały status ekspresji artystycznej (…)”.

Urszula Poncyljusz

Absolwentka Politechniki Warszawskiej i Studiów Podyplomowych na Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi na kierunku: Malarstwo i Rysunek (dyplom z wyróżnieniem), ukończyła również Studium Fotografii ZPAF. Pełni funkcję Członka Zarządu ZPAMiG, należy też do Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Artystka posługuje się różnymi technikami, wśród których malarstwo akrylowe i akwarelowe zajmują kluczowe miejsce. Maluje głównie abstrakcje, a także malowane fotomontaże na bazie własnych zdjęć i świata wyobraźni.

Wstęp wolny.

Miejsce: Galeria RAMA MOK.

 

                        

Lokalizacja

Galeria

  • 14.png