Ta strona wymaga JavaScript do poprawnego działaniaWeekend w MOK-u: 1-3 marca
Miasto Józefów - w Kontakcie JST

Ogłoszenia

Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu

Weekend w MOK-u: 1-3 marca

8 miesięcy temu8 miesięcy temu

1 MARCA (PIĄTEK)

GODZ. 18:00 „Fotograf Roku 2023” Okręgu Mazowieckiego ZPFP/wernisaż wystawy

Związek Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP) to największa i najstarsza polska organizacja zrzeszająca wybitnych fotografów przyrody. Zdjęcia są rozpoznawalne w przestrzeni publicznej, Internecie, pojawiają się w licznych publikacjach.

Wystawa jest podsumowaniem corocznego konkursu fotografii przyrodniczej organizowanej przez Okręg Mazowiecki ZPFP. W kolejnej edycji wystawy prezentujemy 29 nagrodzonych i wyróżnionych zdjęć.

Wstęp wolny.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.


Józefowskie Spotkania z Teatrem 2024

Patronat honorowy: Burmistrz Miasta Józefowa. Patronat medialny: e-teatr.pl.


2 MARCA (SOBOTA)

GODZ. 11:00 „Kot w Butach”/Teatr w Ogrodzie/spektakl improwizowany dla dzieci 5+

„Kot w Butach” to improwizowana bajka muzyczna dla dzieci opowiadająca o sprytnym

i pewnym siebie kocie, który posługuje się inteligencją i błyskotliwym umysłem, aby osiągnąć swoje cele. Opowieść tę snuje trzech złodziejaszków, zupełnie niepodobnych do tytułowego Kota.

W naszej historii Kot w Butach zostaje ofiarowany w prezencie biednemu młodemu młynarzowi. Najbardziej jednak interesuje go zdobycie bogactwa i sławy, postanawia więc wykorzystać pomysłowość i intelekt do zrealizowania swojego planu. Podczas podróży przeżywa niezwykłe przygody, musi zmierzyć się z wieloma przeciwnościami losu, spotyka też na swojej drodze złodziejaszków…

Spektakl „Kot w Butach” to opowieść dla dzieci, która uczy, że niezależnie od pojawiających się trudności, każdy może osiągnąć sukces dzięki swojej mądrości, wytrwałości oraz pomysłowości.

Obsada: Bogusław Byrski, Adam Organista, Kacper Kubiec.

Bilety: 30 normalny/20 ulgowy.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.

 

GODZ. 18:00 „Nieprzewidywalna komedia dla dorosłych w Józefowie”/Teatr w Ogrodzie/spektakl improwizowany/spektakl przeniesiony do Willi Frankówki

Przygotujcie się na wieczór, który wypełni Wasze serca sztuką improwizacji!

Spektakl to wyjątkowe spotkanie aktorów improwizujących z publicznością, która decyduje o tym, co wydarzy się na scenie. Aktorzy improwizują, tworząc unikalne historie, postacie i sytuacje.

Każda kwestia to nieprzewidywalna podróż przez świat teatru improwizowanego, pełna śmiechu, emocji i niespodzianek. To będzie wieczór, który obudzi w Was pasję do improwizacji! Nie przegapcie tej magicznej przygody!

Obsada: Barbara Szarwiło, Bogusław Byrski, Adam Organista, Kacper Kubiec; muzyka: Karolina Hordyjewicz.

Bilety: 30 normalny/20 ulgowy.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka

 

3 MARCA (NIEDZIELA)

GODZ. 18:00 „Potyczki Tewji Mleczarza z Bogiem”/Teatr pod Górkę

Spektakl na podstawie książki „Dzieje Tewji Mleczarza” Szolema Alejchema z piosenkami Mordechaja Gebirtiga.

Piosenkę „If I Were a Rich Man” stanowiącą motyw przewodni brawurowego „Skrzypka na dachu” znają chyba wszyscy. Nie każdy jednak pamięta, że inspiracją dla powstania słynnego musicalu była właśnie książka Alejchema z 1894 roku.

W Kasrylewce, fikcyjnym miasteczku opisywanym przez autora, zachodzą zmiany charakterystyczne dla epoki przejściowej. Wdziera się kapitalizm kuszący możliwością zdobycia dużych pieniędzy. Jednocześnie dochodzą też echa społeczno-politycznych niepokojów, które dla mieszkańców mają nieoczekiwane konsekwencje. W tej dynamicznej rzeczywistości, próbuje odnaleźć się ubogi mleczarz Tewje. Los ewidentnie mu nie sprzyja, choć czasem szczęście wydaje się być blisko. Kiedy biedak chwilowo się wzbogaci, spada na niego kolejny cios i każe wrócić do trudnej egzystencji. Godzi się z tym pokornie, nie tracąc pogody ducha i ufności w Boga. Szalone tempo epoki fascynuje go i zadziwia. Czasem nie nadąża za przemianami, lecz w krytycznej sytuacji potrafi zręcznie odnaleźć własne miejsce w nowych warunkach. Ujmuje wdziękiem prostoty, mądrą dobrocią, przyjaznym stosunkiem do wszystkich stworzeń.

Jest on postacią żywą, stuprocentowym Żydem, a zarazem człowiekiem uniwersalnym.

Występuje: Stanisław Górka; adaptacja i reżyseria: Sławomir Gaudyn; aranżacje muzyczne, akompaniament: Andrzej Perkman; scenografia, kostiumy: Anna Jędrzejczyk. 

Bilety: 30 normalny/20 ulgowy.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.

 

Lokalizacja

Galeria

  • 2.png