2 LUTEGO (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 Otwocki Kucharz Doskonały/spotkanie autorskie z Piotrem Stefańskim
Kochajmy to, co bliskie i zapomniane. Przywróćmy pamięć o tradycji życia codziennego regionu. Knedle z morelami, kluski ze skwarkami, ryba w winie – to tylko fragment menu naszych przodków, ale jakże zaskakujący. Zapraszamy na spotkanie autorskie z Piotrem Stefańskim, autorem książki „Otwocki Kucharz Doskonały”. Organizatorem spotkania jest Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie.
Wstęp wolny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.
3 LUTEGO (SOBOTA)
GODZ. 11:00 „Ptasie trele”/audycja muzyczna dla dzieci 4+/BRAK MIEJSC
Audycja powstała na bazie piosenek najwybitniejszych polskich twórców, m.in.: duetu Juliana Tuwima i Witolda Lutosławskiego („Ptasie plotki”, „Spóźniony słowik”), a także utworów do słów Wandy Chotomskiej, Doroty Gellner czy Jeremiego Przybory. Poprzez umiejętne wplatanie pomiędzy piosenki zabaw i ćwiczeń wokalnych, dzieci od samego początku są aktywnymi uczestnikami spotkania. Audycja ma na celu uwypuklenie ogromnego zasobu utworów przeznaczonych dla dzieci, stworzonych przez najwybitniejszych autorów, a także ukazanie ich waloru artystyczno-edukacyjnego. Wykonawcy: Marlena Boryń – śpiew; Mariusz Kozicki – akompaniament.
Wstęp wolny. Zapisy do 1 lutego: [email protected].
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.
GODZ. 18:00 „Jak to było naprawdę”/spektakl komediowy w wykonaniu Sławomira Hollanda na podstawie opowiadania Antoniego Słonimskiego
Czy można żyć bez mrzonki? To pytanie Antoni Słonimski zadaje czytelnikom opowiadania, które stało się kanwą monodramu w reżyserii Alicji Choińskiej. Zadaje to pytanie w roku 1966, w epoce pełnego rozkwitu gomułkowskiego PRL-u, w świecie Galluxów, Komisów i bonów PKO, kiedy to poważni urzędnicy z dumą nosili na szyi wieńce z trudem zdobytego papieru toaletowego. Słonimski wykpiwa bezlitośnie ten świat, a uwikłanych w jego biurokratyczne meandry bohaterów traktuje z ciepłem i serdecznością. Wszyscy pielęgnowali wtedy złudzenie, że zły los można odwrócić. A my? Czy nie potrzebujemy mrzonki zdolnej odgrodzić nas od rzeczywistości? W tę podróż zabierze nas Sławomir Holland, znakomity aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, twórca wielu cieszących się powodzeniem i nagradzanych monodramów.
Bilety: 40 zł normalny/30 zł ulgowy, dostępne w kasie i na stronie www.biletyna.pl
Miejsce: sala widowiskowa MOK.
4 LUTEGO (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 Klub filmowy „Nad Świdrem”/„Vika!”/film dokumentalny
reż. Agnieszka Zwiefka/Polska, Niemcy, Finlandia/2023/74 min
Film dedykowany „srebrnemu pokoleniu – naszym rodzicom i dziadkom. I nam samym w przyszłości”. 84-letnia Vika jest gwiazdą warszawskich klubów i miejskim kolorowym ptakiem. Charyzmatyczna DJ-ka otacza się młodymi ludźmi, powtarzając, że wiek jest jedynie stanem umysłu. Lecz gdy zdrowie zaczyna szwankować, Vika musi zmierzyć się z przemijaniem. Czy odnajdzie cel w dawaniu radości innym seniorom – równie samotnym, jak ona? Musical dokumentalny „Vika!” jest słodko-gorzkim portretem kobiety, która celebruje życie do samego końca.
Po seansie zapraszamy na rozmowę, którą poprowadzi Jolanta Knap.
Bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie MOK i na stronie www.biletyna.pl.
Miejsce: kino MUZA MOK