Ta strona wymaga JavaScript do poprawnego działaniaWeekend w MOK-u: 3-5 listopada
Miasto Józefów - w Kontakcie JST

Ogłoszenia

Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu

Weekend w MOK-u: 3-5 listopada

10 miesięcy temu10 miesięcy temu

3 LISTOPADA (PIĄTEK)

GODZ. 18:00 Gwiazdobranie – sztuki dawanie/wernisaż wystawy

Autorami prac są artyści, których dzieła można oglądać w muzeach i galeriach, amatorzy, a także dzieci, dla których Gwiazdobranie organizujemy. W zeszłym roku ich twórczość wzbudziła niezwykłe zainteresowanie licytujących. Większość prac będzie można nabyć podczas licytacji online prowadzonej na grupie facebookowej Świąteczny Jarmark Charytatywny Gwiazdobranie i Dawanie od 15 listopada do 13 grudnia. Kilka z nich wystawimy na aukcję w trakcie Jarmarku GiD w SP 3 w Józefowie 10 grudnia. Wystawa będzie prezentowana do 27 listopada.

Wstęp wolny. Miejsce: Galeria WEJŚCIE oraz Galeria RAMA MOK.


4 LISTOPADA (SOBOTA)

GODZ. 10:00 Rowerkiem po Józefowie: „Szlak nadwiślański – od Wysp Świderskich do Wysp Zawadowskich”

Zapraszamy na wycieczkę rowerową z Januszem Prządką – józefovianistą i pasjonatem miasta. Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy do 2 listopada: [email protected]. Start: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.

GODZ. 10:00 Tkaninowe puzzle/warsztaty podstaw szycia patchworku/młodzież, dorośli

Jeśli masz maszynę do szycia i radzisz sobie z jej obsługą, ale nigdy nie miałaś/miałeś okazji spróbować sztuki patchworkowej, to te warsztaty są dla Ciebie! Pod okiem specjalistki wykonasz prostą poszewkę na poduszkę.

Po zapoznaniu się z podstawami, będzie nas już ograniczała tylko wyobraźnia. Efektem są patchworki wykonane przez pasjonatki w przeróżnych stylach (tradycyjnych, nowatorskich, artystycznych i precyzyjnych) prezentowane na wystawach krajowych i zagranicznych. Warto spróbować, a może to jest właśnie to, co nas zainspiruje do działań lub dalszych poszukiwań swojej bajki.

Konieczne jest posiadanie własnej maszyny do szycia, można dodatkowo przynieść skrawki materiału. Prowadząca: Anna Kempa, członkini Stowarzyszenia Polskiego Patchworku.

Udział bezpłatny. Zapisy do 2 listopada: [email protected].

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.

GODZ. 11:00 „Milcząca rybka”/mikroopera dla dzieci 4+

Mały Stefcio nie ma ochoty na kolejne wspólne wyjście do opery, w której jego rodzice są śpiewakami. Sytuacja życiowa zaowocowała dziełem nader oryginalnym i dalekim od reguł opery werystycznej. „Milcząca rybka” za sprawą zwyczajnej i pełnej humoru historii porusza jednocześnie sprawy ważne i fundamentalne – problem ciągłego braku czasu oraz rozmijania się wzajemnych oczekiwań rodziców i dzieci. Mikroopera miała swoją premierę w 2016 roku podczas festiwalu Mała Warszawska Jesień.

Muzyka: Jarosław Siwiński; libretto: Małgorzata Kołcz; reżyseria: Grzegorz Ociepka; scenografia: Izabela Kobylańska; wykonawcy: Aleksandra Żakiewicz – sopran (Mama), Piotr Pieron – bas (Tato),

Bartosz Smorągiewicz – klarnet, saksofon (Stefcio), Michał Styczyński – altówka (Gadający Kot)

Dagny Baczyńska-Kissas – syntezator, taniec (Milcząca Rybka), Małgorzata Kołcz – kontrabas.

Wydarzenie w ramach projektu Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej „Dzieci w operze”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury KULTURA - INTERWENCJE. EDYCJA 2023.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie MOK i na stronie: www.biletyna.pl.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.

GODZ. 18:00 „Efekt obserwatora”/wernisaż wystawy Kamili Białkowskiej-Ismaił

„Jak odbieramy rzeczywistość? Każdy ma inne doświadczenia życiowe, inaczej też reaguje na okrążający nas świat, przyrodę, ludzi. Na inne rzeczy zwracamy uwagę uczestnicząc w tych samych zdarzeniach i oczywistym jest, że w efekcie co innego widzimy. Różny jest diapazon tego co nas interesuje, zachwyca, wzrusza, dlatego warto czasami zobaczyć wszystko z innej perspektywy.

W mechanice kwantowej wynik pomiaru to zmienna losowa w określonym układzie prawdopodobieństwa, a możemy poznać ten wynik dopiero po dokonaniu obserwacji. Zapraszam na mój rozpoczęty i niekończący się eksperyment obserwacji świata i jego modyfikacji. Kadry zatrzymane w obrazach mogą pokazać równoległą rzeczywistość, skrojoną i dopasowaną do mnie indywidualnie. Mój idealny wszechświat, który od lat odkrywam i kreuję, przechodzi transformację widziany przez osobistą soczewkę odbiorcy.

W doświadczeniu Younga efekt eksperymentu ulega zmianie w momencie, kiedy zaczynamy obserwować fotony. Sam fakt naszej obserwacji wpływa na rzeczywistość, nawet gdy jesteśmy całkowicie biernym widzem. Myślę, że to co każdy zechce zobaczyć w prezentowanych pracach, pozwoli rozszerzyć zaistniałe uniwersum i da satysfakcję każdemu nowemu obserwatorowi”.

– K. Białkowska-Ismaił.

Wstęp wolny.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.

 

5 LISTOPADA (NIEDZIELA)

GODZ. 18:00 Nowosielski Audiovisual/Artur Dutkiewicz Trio

Rok 2023 został ogłoszony przez Sejm RP rokiem Jerzego Nowosielskiego, jednego z najwybitniejszych malarzy polskich XX wieku a także filozofa i teoretyka sztuki.

W nowym projekcie Artura Dutkiewicza "NOWOSIELSKI Audiovisual Misterium” malarstwo Jerzego Nowosielskiego jest inspiracją do przedstawienia utworów o charakterze kontemplacyjnym skomponowanych przez pianistę na trio jazzowe: fortepian, kontrabas i perkusję, łączących elementy muzyki improwizowanej, współczesnej, klasycznej i jazzu. Podczas koncertów wyświetlane będą zsynchronizowane z dźwiękiem, tworzone „na żywo”przez artystę wizualnego – Andrzeja Wąsika kolaże i wizualizacje z fragmentami obrazów Jerzego Nowosielskiego w formie videoprojekcji wielkoformatowych.

W koncercie wystąpią: Artur Dutkiewicz – fortepian; Andrzej Święs – kontrabas; Sebastian Kuchczyński – perkusja.

Bilety: 30 zł normalny/20 zł ulgowy.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.

Lokalizacja

Galeria

  • Nowosielski_Dutkiewicz.png