Ta strona wymaga JavaScript do poprawnego działaniaWeekend w MOK-u: 28-29 października
Miasto Józefów - w Kontakcie JST

Ogłoszenia

Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu

Weekend w MOK-u: 28-29 października

12 miesięcy temu12 miesięcy temu

28 PAŹDZIERNIKA (SOBOTA)

GODZ. 11:00 „Zaginione skrzaty Frankówki”/gra rodzinna po Willi Frankówce/BRAK MIEJSC

Od dawna wiadomo, że w starych domach mieszkały skrzaty. Wierzymy, że nadal tak się dzieje. Niektóre z nich wynoszą się wraz z wyprowadzką mieszkańców, inne zostają, ukryte w zakamarkach i kącikach za piecem. Poszukajmy razem skrzatów z Frankówki. Czekają na nas rozmaite zagadki i zadania do wykonania. Prosimy o zgłaszanie się zespołów rodzinnych. Prowadzenie: Marcin Strzembosz.

Udział bezpłatny. Zapisy do 26 października: [email protected].

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.

 

GODZ. 18:00 „Rozmowy na skraju puszczy/spektakl Fundacji Przepływy

Spektakl dla osób dorosłych.

Puszcza Białowieska od zawsze była schronem dla wielu różnych gatunków zwierząt. Teraz jest także schronieniem dla oszukanych ludzi, którzy wierzą, że jeżeli przejdą przez bagna, pokonają hordy kąsających owadów lub trzaskające mrozy, osiągną swój cel.

Pojawił się pogląd, że spór o wydarzenia na granicy polsko-białoruskiej jest nierozstrzygalnym konfliktem wartości. Z jednej strony rozum i bezpieczeństwo. Z drugiej strony serce i dobroczynność. Kto postawi na pierwsze, zostanie oskarżony o bezduszność. Kto postawi na drugie, okaże się głupcem. (Jacek Wojtysiak)

Przed tym właśnie dylematem zostali postawienie ludzie na stałe mieszkający we wsiach położonych niedaleko granicy z Białorusią. Pomogli? Bali się? Dzwonili, aby wydać? Byli obojętni?

W spektaklu nie ma dobrych i złych. Nie ma bohaterów i przestępców. Nie ma też odpowiedzi na pytania. Są za to autentyczne wypowiedzi ludzi mieszkających w pobliżu granicy. Jest to teatralny dokument ukazujący zamieniającą się puszczę i ludzi tam mieszkających.

Spektakl zrealizowany przez Fundację Przepływy powstał w ramach programu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie MOK i na stronie: www.biletyna.pl.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.

 

29 PAŹDZIERNIKA (NIEDZIELA)

GODZ. 10:30 Odkrywamy historię – mieszkańcy, architektura/spacer

Spacer 12. Centrum Letniska Michalin po zachodniej stronie kolei.

Przyjrzymy się temu, co pozostało z zabudowań dawnego letniska, odwiedzimy miejsca będące świadkami szczególnych wydarzeń wojennych i powojennych. Prowadzenie: Lidia Głażewska-Dańko.

Udział bezpłatny. Zapisy do 26 października: [email protected]l.

Zbiórka: na parkingu pomiędzy palarnią kawy a Lodami z Michalina – ul. Piłsudskiego 34.

 

GODZ. 18:00 MATYLDA/ŁUKASIEWICZ/KONCERT

Nowy mocny duet na polskim rynku muzycznym. Matylda Damięcka śpiewa, Radek Łukasiewicz produkuje. ,,Gdy znajdziesz osobę, z którą możesz robić nic na milion sposobów, nie zamykaj jej w pudełku, albo przynajmniej dziurki zrób, żeby się nie udusiła. A jak jeszcze pośmiać się i pomilczeć razem umiecie, to na nazwisko masz szczęście” – Matylda/Łukasiewicz. Radka znamy doskonale z zespołów Pustki czy Bisz/Radex, ale także pisania dla innych, m.in. Brodki, Artura Rojka, Piotra Zioły. Matylda to dobrze znana kreska instagrama, która otwiera oczy i konfrontuje Polaków z tematem niewygodnym.

Bilety: 50 zł normalny/40 zł ulgowy.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.

Lokalizacja

Galeria

  • Matylda_Łukasiewicz koncert.png