Ta strona wymaga JavaScript do poprawnego działaniaWeekend w MOK-u: 5-9 października
Miasto Józefów - w Kontakcie JST

Ogłoszenia

Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu

Weekend w MOK-u: 5-9 października

11 miesięcy temu11 miesięcy temu

5 PAŹDZIERNIKA (CZWARTEK)

GODZ. 18:00-20:00 Lokalne historie/wokół „Dziennika Marii Kopczyńskiej”

Od kilku miesięcy na grupie „Józefowa pamięć zbiorowa” na Facebooku publikowane są przez administratora Pawła Ostromeckiego, za zgodą wnuków autorki, fragmenty pamiętnika Marii Kopczyńskiej. To niezwykły dokument, zapis codzienności mieszkańców Józefowa w czasie II wojny światowej i tuż po jej zakończeniu.

Zapraszamy wszystkich fanów tej opowieści, potomków osób pojawiających się w dzienniku, mieszkańców Józefowa, dawnych i obecnych. Spróbujemy wspólnie z wnukiem autorki określić miejsca, wydarzenia i osoby, o których wspomina Maria, rozwikłać zagadki i niedopowiedzenia.

Spotkanie poprowadzi Lidia Głażewska-Dańko.

Wstęp wolny.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.

 

6 PAŹDZIERNIKA (PIĄTEK)

GODZ. 18:00 „Naturalne sposoby na wzmocnienie odporności”/wykład Anny Majkowskiej

Zaczyna się czas słot i infekcji. Na wykładzie porozmawiamy o ziołowych (i nie tylko) metodach na przygotowanie organizmu do walki z wirusami i bakteriami. Prowadzenie: Anna Majkowska, magister leśnictwa (SGGW) oraz zielarz (Instytut Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych).

Wstęp wolny.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.

 

7 PAŹDZIERNIKA (SOBOTA)

GODZ. 11:00 „Zaproś jesień do teatru – zrób jesienne lalki!”/rodzinne warsztaty teatralne

Na warsztatach odkryjemy skarby babcinej szuflady i stworzymy niepowtarzalne lalki z patyków, liści, szyszek i tego co skrywa szuflada. Wspólne, familijne warsztaty zakończymy prezentacją autorskich lalek! Prowadzenie: Alina Więckiewicz.

Udział bezpłatny. Zapisy do 5 października: [email protected].

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.

 

GODZ. 17:00–20:00 PRO Potańcówka

PRO Kobiety z Józefowa zapraszają na wspólną potańcówkę w rytm muzyki DJ Wita. Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie MOK.

Miejsce: hol MOK.


8 PAŹDZIERNIKA (NIEDZIELA)

GODZ. 18:00 Dębski/Ścierański/koncert jazzowy

Wydarzenie w ramach obchodów 50-lecia Miejskiego Ośrodka Kultury.

Krzesimir Dębski: wybitny polski kompozytor, uznany dyrygent orkiestrowy, a także wirtuoz jazzowych skrzypiec i pianista. Poruszający się równie swobodnie w świecie jazzu, jak i muzyki klasycznej. Pracował niemal we wszystkich dziedzinach świata muzyki. Znany jest przede wszystkim z licznych i cieszących się dużą popularnością kompozycji muzyki filmowej. Sam artysta przekonuje, że muzyka klasyczna jest jego właściwą domeną. Prof. dr hab. Krzesimir Dębski jest wykładowcą kompozycji i aranżacji na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

W tym roku Pan Krzesimir obchodzi jubileusz swoich 70-tych urodzin.


Krzysztof Ścierański: polski gitarzysta basowy, muzyk sesyjny. Jest muzycznym samoukiem. Po kilku latach gry w zespołach muzycznych, m.in. w hard-rockowym zespole muzycznym System, został w wieku 22 lat basistą jazz-rockowego zespołu Laboratorium, z którym nagrał 5 płyt i zagrał kilkaset koncertów, także za granicą, m.in. na festiwalach w Hiszpanii i w Indiach. W 1980 na zaproszenie Zbigniewa Namysłowskiego przystąpił do zespołu Air Condition. Na kilka dni przed ogłoszeniem stanu wojennego zagrał pierwszy koncert ze swoim nowym zespołem, String Connection Krzesimira Dębskiego. Po zawieszeniu działalności przez grupę, Ścierański zaczął realizację projektów autorskich. Obecnie grywa z Bernardem Maselim, a także Zbigniewem Jakubkiem, Markiem Napiórkowskim i Markiem Radulim. Ma na koncie współpracę z artystami reprezentującymi różne gatunki muzyczne, jak Ewa Bem, Tomasz Stańko, Ryszard Sygitowicz, Marek Grechuta, John Porter, Jan Pluta, Grzegorz Ciechowski, Marek Wilczyński, zespół Wilki, zespół Krzak i inni.

Bilety: 50 zł normalny/40 zł ulgowy.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.

 

9 PAŹDZIERNIKA (PONIEDZIAŁEK)

GODZ. 19:00 Klub filmowy „Nad Świdrem”/Kuba Mikurda i film „Ucieczka na srebrny glob”

Dokument przybliża historię powstawania filmu „Na srebrnym globie” Andrzeja Żuławskiego.

Kino Kuby Mikurdy jest ciekawe, oryginalne, niepowtarzalne być może dlatego, że ten twórca filmów dokumentalnych i esejów filmowych jest nie tylko reżyserem, ale także filmoznawcą z doktoratem, psychologiem i filozofem, tłumaczem literatury. Trzy razy był nominowany do nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, raz do Polskiej Nagrody Filmowej Orła. Za „Ucieczkę na Srebrny Glob” otrzymał Nagrodę Filmowców Polskich, nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych oraz nagrodę Nos Chopina dla najlepszego filmu o sztuce i muzyce na Festiwalu Millenium Docs Against Gravity.

Wstęp wolny.

Miejsce: kino MUZA MOK.

Lokalizacja

Galeria

  • 7.png