Ta strona wymaga JavaScript do poprawnego działaniaWeekend w MOK-u: 16-17 września
Miasto Józefów - w Kontakcie JST

Ogłoszenia

Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu

Weekend w MOK-u: 16-17 września

rok temurok temu

16 WRZEŚNIA (SOBOTA)

GODZ. 10:00 Miejsca historyczne, miejsca ciekawe: szlakiem bunkrów – Wiązowna/wycieczka rowerowa

Trasa wycieczki to ok. 15 km, czas: 4 godz. Wycieczka historyczno-rekreacyjna. Prosimy o zabranie kamizelek rowerowych. Dzieci obowiązkowo zakładają kaski rowerowe. Prowadzenie: Janusz Prządka. Udział bezpłatny. Zapisy do 14 września: [email protected]. Wyjazd: spod Domu Nauki i Sztuki/Willi Frankówki.

 

GODZ. 15:00 Relacje – klucz do szczęścia/warsztaty rozwoju osobistego

Spotkanie 1. Relacja z matką i kobietami.

Opis cyklu:

Jesteśmy istotami społecznymi. Co do zasady potrzebujemy relacji, by czuć się spełnionymi i potrzebnymi ludźmi, odczuwać pożądane emocje i stany psychofizyczne. Mamy to we krwi, w genach, dziedziczymy taką tendencję i potrzebę po przodkach. Niektórzy mawiają, że największym czynnikiem wpływającym na stres człowieka, jest drugi człowiek – czyli relacja. Dotrzemy do źródła i przyczyn takiego stanu rzeczy.

Ten cykl warsztatów jest w pewnym sensie paradoksalny: zaczynamy od tyłu, by na końcu dotrzeć do tego co powinno być na samym początku, czyli do relacji z sobą. Dlaczego tak? Bo z reguły dotarcie do relacji z sobą, wymaga przyjrzenia się innym relacjom. Uzdrawiając je, uzdrawiamy relację z sobą. Dlaczego od nich zaczynamy? Bo częstokroć przysłaniają, ukrywają potrzebę prawdziwej i szczerej relacji z sobą - relacje z innymi są sprzężone i połączone z relacją z sobą. Właśnie dlatego to co powinno być pierwsze, w tym programie będzie ostatnie. Nie oznacza to jednak, że jest najmniej ważne. Wręcz przeciwnie.


Liczba spotkań: 8

Czas trwania spotkania: 120 min


Ze względu na materię warsztatów, zajęcia przeznaczone są dla osób pełnoletnich.

Prowadzenie: Adam Sornek. Koszt: 65 zł. Zapisy: [email protected].

Miejsce: Klub Hydrofornia.


GODZ. 18:00 „Gdybyś znał więcej słów, inne myśli przychodziłyby ci na myśl”/wernisaż wystawy Jolanty Knap i wykład inauguracyjny

Wystawa to autorski projekt składający się z 12 części, a w każdej z nich znajduje się: portret językoznawcy, wybrany cytat z jego dzieł i opowiadanie, które ilustruje cytat. Istotną częścią opowiadań jest dialog pomiędzy dorosłą córką i starym ojcem. W swoim projekcie przywołałam postacie językoznawców z moich podręczników akademickich: Bachtina, Levi-Straussa, Puzyninę, Sapira, Weil, a także językoznawczyń współczesnych: dr Katarzynę Burską, prof. Annę Cegiełę oraz przewodniczącą Rady Języka Polskiego prof. Katarzynę Kłosińską. I to właśnie Pani prof. wygłosi wykład inaugurujący wystawę.

Jolanta Knap – maluje i pisze; pedagog; absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Warszawskiej Szkoły Filmowej; stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – realizacja projektu „Gdybyś znał więcej słów, inne myśli przychodziłyby ci na myśl”.

Wstęp wolny.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.


17 WRZEŚNIA (NIEDZIELA)

GODZ. 06:00 „Wschód słońca nad Bagnem Całowanie”/spacer ornitologiczny (brak miejsc)

Zapraszamy nad przepiękne i ciekawe ornitologicznie Bagno Całowanie. Należy ubrać się odpowiednio do pogody, wziąć lornetkę, ew. lunetę ornitologiczną (jeśli ktoś posiada, brak nie jest przeszkodą). Spacer potrwa 3-3,5 godziny. Prowadzenie: Piotr Baranek, członek Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków oraz Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

Udział bezpłatny. Zapisy do 14 września: e-mail: [email protected].

Miejsce spotkania: Link do miejsca zbiórki otrzymacie Państwo przy zapisie. Dojazd we własnym zakresie.

 

GODZ. 18:00 „Wariacje enigmatyczne”/Wiązowski Teatr Muzyczny/spektakl dla widzów 16+

Spektakl pokazuje spotkanie dwóch mężczyzn: pisarza-noblisty, zaszytego w swojej samotni na wyspie pod kołem podbiegunowym – Abla Znorko, który właśnie wydał swoją nową książkę i Erica Larsena, dziennikarza jednej z prowincjonalnych gazet. „Wariacje enigmatyczne” to także kompozycja Edwarda Elgara, ulubiona muzyka obu bohaterów. I tak jak w „Wariacjach” muzycznych, tak również w tych teatralnych kłębi się od narastających emocji, tajemnic i zaskakujących zwrotów akcji. Tytuł oryginału: „Variations Enigmatiques”. Tekst: Eric Emmanuel Schmitt. Przekład: Jan Nowak

Reżyseria: Artur Niedziółka. Scenografia i kostiumy: Edyta Godlewska. Występują: Tomasz Kostyra i Michał Nastula. Czas trwania: 120 min (bez przerwy!).

Bilety: 40 zł/30 zł ulgowy.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.

Lokalizacja

Galeria

  • 12i.png